• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с Телескоп

Започната от Y@ss, 04.05.2021 12:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Y@ss

Здравейте. От 3 дни телескопа изглежда болен. Стои сгърчен на една страна, до вчера лежеше на дъното, а днес забелязах че не може да потъне. В смисъл - опитва се да стигне дъното, но застане ли неподвижно се издига до повърхността. Имам го от 4 години. Храня го веднъж дневно, бях го изолирал в друг аквариум за 2 дни, където не съм го хранил. Аквариума е 50 литров. Водата е сменена преди 4 дни. Няма видими наранявания или липсващи или оръфани перки. Някакви идеи, от какво може да е. Прикачвам снимки.

niky

Очевидно е болен. Не вярвам да можеш да му помогнеш, поне го следи и го махни навреме да не заминат и другите.
От какво е болен точно, по тия снимки трудно ще се разбере, според мен проблем с плавателния мехур.

Може да пробваш да го преместиш в друг аквариум, без храна 3 дена. Ако се подобри, хранене по-малко с грах...на много места казват, че помага. Дали ще помогне - не е ясно, но може да опиташ.




Y@ss

Ок, и аз така планувах, само че нямам филтър за другия аквариум. Дали ще му е проблем, че водата 3 дни не е филтрирана. Няма да го храня.

niky

Аз съм виждал златни риби да виреят при всякакви условия, но никога не съм гледал и не мога да кажа със сигурност.
Ако имаш помпа за въздух с камъче за три дена смята че няма да е проблем. Но храненето спирай сега и наблюдавай и другите. Тях също не ги храни 3 дена....
Тия риби са малко като хората, ядат без да спират, после олеле :)

Y@ss

Другите, поне засега изглеждат ок. Този телескоп и друг път е бил болен, но като го изкарам за една нощ отделно и на глад, се оправяше. Сега обаче май няма да живне, гледам го че почти не движи хрилете и се носи само нагоре надолу. И така вече трети ден.

Y@ss

Ето така седи от 20мин. и съвсем вяло се движи като се приближа.

niky

Определено не е добре, но все пак опитай с глада...друго в момента няма какво да направиш.

mushroom

МИсля че до 8-10лв. може да се сдобиеш с бръмчаща машинка за балончета във всеки магазин за акваристика.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Similar topics (5)

26581

Публикации: 0
Прегледи: 1941

38778

Публикации: 2
Прегледи: 2289

51331

Публикации: 9
Прегледи: 4924

38328

Публикации: 1
Прегледи: 2366

39248

Публикации: 6
Прегледи: 4555