• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:31

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с Гупи. помогнете ....

Започната от Ivelin8, 10.12.2012 09:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ivelin8

Здравейте, нов съм в тази област и занимавам около 3 месеца .Аквариума ми е 35 литра и имам 2 даниота, 3 неонки, 1 хелер и 6 гупи ( 2 мъртви).Едната гупа имаше светли петна върху опашката и главата ( доколкто знам това е болест на име водянка) а другата гупа я намерих сутринта умряла с черни петна върху главата и издути люспи. моля   помогнете благодаря Ви педварително. :ranting:

Caxapa


Ivelin8

Еми на едната имаше сиви петна и излеждаше, че няма люспи и плуваше странно като отива до повърхността и спада плавно към дъното като се удря в дъното. Другата имаше изключително много черни петна по устата и главата тя лежеше на дъното и тъкмо тръгвам да я вада с кепа и тя пак почва да плува и пак пада и така........

andreydemon

Колега за да ти помогнем кажи с каква филтрация си,колко често сменяш вода и с какво храниш рибките.Според мен причината ти е отравяне с амоняк. *DRINK*
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

Ivelin8

Ами с въздушнен филтър (помпа) .Сменям я на 3 седмици около 30 процента от водата.В зоомагазините продават някакви миксове от всички храни . А ако проблема е амоняк как мога да го оправа ???

andreydemon

Като за начало започни да сменяш по 50 % всяка седмица(така ще намалиш амоняка).Внимавай с количеството храна,за да не зацапва водата допълнително.Колкото до помпичката по-добре я замени с едно вътрешно филтърче.
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

Ivelin8

Благодаря за съвета . Сега виждам, че на една мъжка са и подути очите незнайно как като сутринта си бяха добре .@@@@@@@@
: 10.12.2012г 15:03ч
:kreshtja: :kreshtja: :kreshtja: :kreshtja: :kreshtja:

Caxapa

Хм, аз бжих ти  препоръчал  през ден по 30% смяна на водата в аквариума с престояла и темперирана  до градусите  които са оптимални за тези риби а те са 25-27° Освен това намаляш хранодена на минимум.Рибите няма да  се гътнат от глад но от преяждане може. Както са казали колегите с намалено хранене ще намалиш и разлагащият се процес на недоизядената храна. Така и параметрите на водата ще бъдат в допустимите норми. От там филтриращата система ако е напаснеш, ще достигнеш някакъв баланс  в който рибите ти ще се чустват  що-годе добре  и в последствие да напреднеш в хобито.

Ivelin8

Благодаря за съвета ще се постарая да го направа...

Similar topics (5)

22374

Публикации: 19
Прегледи: 10870

46023

Започната от Nikee19


Публикации: 3
Прегледи: 2053

54539

Публикации: 48
Прегледи: 11106

31889

Публикации: 9
Прегледи: 3905

41754

Публикации: 5
Прегледи: 2958