• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 03:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Молинезия избледнява

Започната от Denica_bg, 23.06.2010 23:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Denica_bg

Обем на аквариума:30 л

Височина:32 см

Грунд
Дебелина на дъното:1 - 2 см
Размер на камъчетата:0,5 - 1, 5 см

Осветление:няма допълнително

Филтрация
Аераторна помпа (без гъба):...........
Аераторна помпа (с гъба):да
Вътршен филтър л/ч:...........
Външен филтър л/ч:...........
Система за СО2: ...........

Филтрите работят непрекъснато.

Дата на стартиране на аквариума:13.06.2010

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:препарат против хлор и морска сол, една такава синя, по съвет на продавача.

Вода
Сменям по 6литра  на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е с температура 25 градуса.
Температурата на водата в аквариума е 26-28 градуса.

Храна
Видове храна:ТРОПИКА БЕЙСИК
Колко често храните рибките си:1 път на ден, 6 пъти седмично.
За колко време рибките изяждат порциите си:към 5 мин., не съм засичала точно.

Растения:
няма

Риби:
Полово зрели(видове, брой):2 мъжки и 2 женски гупи, 1 мъжка (черна) и 1 женска (жълта) молинезии и вече само 1 анциструс, и то май не за дълго :(.


Вчера като се прибрах от работа, видях че женската молинезия се е надула много. Малко беше мудна и седеше по-нагоре във водата. Реших, че няма да я бъде. На сутринта обаче се беше "отдула" и си изглеждаше нормално, но едното сомче лежеше на повърхността на водата с много надуто коремче... неподвижно :(.  Другото сомче и то подуто и едва се държи за стъклото. Още е живо, ама явно личи, че бере душа, горкото. Водата го лашка наляво - надясно и то почти не се съпротивлява. Сега не знам дали си внушавам, но жълтата молинезия ми се вижда избледняла.
Иначе другите риби ми изглеждат съвсем добре. Мисля, че може да съм давала повечко храна и сега 2-3- дни няма да ги храня... Освен ако някой тук не знае точния проблем и не ми каже какво да правя.

Bolta

Ако преядат , рибите наистина се подуват . Може би си ги прехранила .
Аз храня моите също по 1 път на ден , но изяждат порцията си за около минута . Целта е да остават леко гладни - тогава са по-игриви и по-атрактивни , а когато редовно преяждат - следват проблеми .... по-малко подвижни , унили , подути и по-податливи към болести .

Асен Евгениев

Аквариумът е стартиран преди по-малко от 10 дни, веднага си пуснала рибите. Бързането е основна грешка,
почти всички сме я правили. Сменяй през ден по 30 % вода. Бодни малко растения.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vasso

Да, и тази морска сол не знам защо я слагаш. Няма смисъл от нея, пък може анциструсът да страда от нея. Той има нужда от дърво, което използва като част от храната си. Купи му и както каза колегата- растенията не се излишни. *DRINK*

Denica_bg

Какви растения да си взема? Нямам, защото аквариумът е малък и да не отнемам от пространството. А и растения виреят ли без лампа?
Сол слагам, защото на много места четох, че живородките се чувствали по-добре в леко солена вода.

vasso

Не, няма как да стане без лампа. Прочети във форума има много информация. Може да сложиш анубиас, микрозориум, мисля, че ще са добре като за обема.

Similar topics (5)

29057

Публикации: 2
Прегледи: 2597

59964

Публикации: 1
Прегледи: 1539

55584

Публикации: 10
Прегледи: 3624

52786

Започната от SCAR_FACE


Публикации: 2
Прегледи: 2651

39723

Публикации: 0
Прегледи: 1597