• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 21:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Странно поведение на риба

Започната от Merry, 21.02.2014 21:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Merry

Ще направя утре една снимка и ще пусна в темичката :)
Засега имаме малко растения - общо пет - две на заден план, едното по средата, и две на преден план.  Не им знам имената, но ще се видят на снимката.
Имаше и още едно растение, но не се захвана още преди да пуснем рибите и го махнах.
В аквариума има замък (женска история, какво да кажа  :-D), корал и няколко големи камъни, които са събирани от плажна ивица преди доста време (т.е. седяли са на сухо, добре измити от солта, поне една година). Всичко преди да се подреди в аквариума беше щателно изварено и престояло няколко дни във вода, която е взимана от самия аквариум :)
С вътрешен филтър е аквариумът, с гъба. Неонките адски много обичат да седят там. Бяха шест първоначално, но най-дребничката я намерихме един ден във филтъра. Явно се беше завряла там и той я беше смукнал.
Грундът е от мноооого дребни камъчета (2-3 мм) - бяло, черно и сиво. Има си нагревател, термометър, всичко :)
Иначе ми е ясно, че в почивните дни никой не храни рибките в магазините. Аз съм малко мека душа и все гледам всичко да им е наред на животинките :) И кучето като ме погледне жално, получава салам  :-D Но наистина виждам, че реално има ефект от деня на диета  :-) Все пак предполагам и в природата рибоците не намират толкова често храна и са по-приспособени към гладуване. С преяждането се видяха резултатите :(

Similar topics (5)

44545

Започната от lussi


Публикации: 2
Прегледи: 1540

38632

Публикации: 0
Прегледи: 1452

2105

Публикации: 13
Прегледи: 7586

58138

Публикации: 4
Прегледи: 2138

15465

Публикации: 15
Прегледи: 9648