• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
04.06.2024 17:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Мъртво коридорас пигмей

Започната от Ghostly, 13.10.2014 19:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ghostly

Дата на стартиране на аквариума:13.05.2014
Обем на аквариума:94
Височина:45 см

Данни за водата:
pH, амоняк, нитрити, нитрати: всички са в норма
Температура: 25-26 градуса
Сменям по 25 литра на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е престояла. Водата е с температура 25-26 градуса.

Филтрация:
Аераторна помпа (без гъба): Да
Аераторна помпа (с гъба):
Вътрешен филтър л/ч:
Външен филтър л/ч:JBL Greenline e701
Система за СО2: Да, лимонена киселина/сода бикарбонат

Филтрите работят непрекъснато.

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: Не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: Не

Риби:4 неона, 10 ембър тетри, 10 (вече 9) коридорас пигмей, 3 отоцинклуса
Полово зрели(видове, брой): 26
Млади риби(видове, брой): 0
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой): Не

Храна:
Видове храна: JBL Novo Tab, Novo Fect, Novo Bel, замрaзени bloodworms, daphnia, артемия
Колко често храните рибките си: 2 пъти на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: 5 мин. (всичко друго се унищожава от 60-70 черита и N на брой хелени)

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения: 90%
Колко % са бързо растящи: 50%
Колко са плуващи: 15%

Грунд:
Дебелина на дъното: 6-7-8 см
Размер на камъчетата: JBL manado (не помня размера)

Осветление: 2x 24w Т5 Sylvania 865/840

Здравейте колеги, преди малко се прибрах от работа и заварих най-голямото ми коридорас пигмей обърнало корема на повърхността. Това е първата риба, която губя. Измерих веднага показателите - всичко е в норма. Снощи направих рутинната си смяна на водата, както всяка друга неделя. Нищо не е променяно от много време. Няма как да видя другите коридорас как са понеже се крият в растенията и шансът да ги видя през деня е минимален. Другите риби са си добре, както и скаридите.

Ето снимки на мъртвата рибка:






И аквариумът в  момента:


Lucky Fish

Според мен може да му е дошло времето :) Не страдай, това е нещо, което се случва в акваристиката. Като гледам водата ти е добре. Ако другите риби са си ок, не се притеснявай. Ако почнат да измират, тогава ще трябва да вземаш мерки
Ако искам да видя пеперуди,  ще трябва да потърпя две-три гъсеници

Ghostly

Ами, наистина още като ги купих беше в полова зрялост, т.е  не знам колко време преди това е живяло. Другите бяха на 1/2 на нейния размер. Хвърли 1 пъти хайвер, даже имам 1 жив потомък в малкото аквариумче. Да се надяваме, че няма да има други жертви. Просто няма как да преброя коридорасите с тази растителност.

asito

Тез пигмеи са супер кекави рибки. За 8 месеца от 10 станаха 0.Други жертви нямах през това време. И водата си беше ок. Имах един анциструс 7 санта, може да ги е избил, не ми се вярва много. Не го мисли и без това се крият постоянно тез дребосъци

mario_gg

И при мен стана така немогат да се задържат за дълго.
Въпреки че всички други риби са наред.Чуда се дали температурата не им влияе аз ги гледах на 26-28.
В магазина ги гледаха и размножаваха на 22-24.

Ghostly

Възможно е и при мен това да не е първата жертва. Просто това беше най-голямата, здрава (на първо четене явно) и жизнена рибка от тях. Видях снощи още няколко, които изглеждаха добре, но дали са 9 или по-малко няма как да разбера. Освен да ги презареждам периодично...  *dontknow*

А за температурата. И при мен през най-горещите дни стигаше до 29. Може да има влияние наистина.

asito

Гледах ги моите на 25 гр, с отклонение +/- половин градус. Това е перфектната за тях температура. От 22 до 28 ги дават, тъй че не са умрели от температурата нито при мен, нито при вас...

Desidy

Не мисля, че са кекави рибки. Аз имах 10, за 1година станаха 7 но всички са здрави и много интересно плуват в група. А жертвите са от изскачане от аквариума и заклещване зад филтърна гъба.
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

koifish

При мене за съжаление от 25 за 10-тина месеца остана 1бр. така и не разбрах от какво умират.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Similar topics (5)

37530

Публикации: 3
Прегледи: 3840

41134

Публикации: 9
Прегледи: 4816

59423

Публикации: 6
Прегледи: 3534

47160

Започната от W


Публикации: 0
Прегледи: 1392

50967

Публикации: 0
Прегледи: 1349