• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.05.2024 17:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Moлинезия

Започната от heda, 17.06.2010 15:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

heda

здравейте вчера си зех 2 молинезий и 1 сомче искам да попитам защо и 3те риби са омърлушени и седят на дуното и само леко се поклаштат кажете какви мерки да зема

Обем на аквариума-20л
растения - още не
каква вода слагам - филтрирана от кана брита
колко бързо изяждат храната си - не я изяждат после обират малко от филтара кжото е полепнало от време на време само падащата на дъното храна изяждат

petarvalchev

Кога си стартирал аквариума? Сложи някакви растения, че да "обират" нитратите.

heda

16.06.2010 10:00 сутринта но какви растения искуствени или не  ползвам препарата SERA за подсилване на водата

petarvalchev

Като за начало прочети тези теми и ще си отговориш на въпростие.
Азотният цикъл
Стартиране на сладководен аквариум
Стартиране на сладководен аквариум: записките на един начинаещ !

Прочети теми, които са в менюто отляво.
Успех и чети повече :)

heda

ДОКАТО стартирам аквариума мога ли да даржа рибите които сам купил в отделен съд било то буркан или не6то подобно

zambo

Вече може да направиш само едно нещо - сменяй по 5-7 л. от водата всеки ден , поне две седмици . Недей да местиш рибите никъде .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Alexfield

А може би в аквариума няма дори филтър...  *dontknow*
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Асен Евгениев

И не пускай други риби, колкото и да ти се иска.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

petarvalchev

Цитат на: Alexfield - 17.06.2010 17:47
А може би в аквариума няма дори филтър...  *dontknow*

Цитат на: heda - 17.06.2010 15:30
колко бързо изяждат храната си - не я изяждат после обират малко от филтара кжото е полепнало от време на време само падащата на дъното храна изяждат

Явно има филтър. Просто е избързал с пускането на рибките.

За растенията изкуствени в никакъв случай. Просто няма да има смисъл от тях. Слагай някакви непретенциозни бързорастящи, за да обират вредните за рибите вещества.

heda

чичо ми има риби тои живее под нас не е чистил водата сиг вече 6-7 месеца и налива вода направо от чешмата не полвзва препарати има 2 молинезии 1 бета 3 хелера 2 неона на 20л аквариум и вече живеят 5години  >:o
: 17.06.2010г 19:07ч
в зоомагазина до нас казаха че били много страхливи за това правили такива номера но аз не мисля че са страхливи

Bolta

Нещо ме съмнява тази работа .... повечето риби , които си изброил /да не кажа всички/ не мисля , че могат да имат толкова продължителен живот !
Ако греша - нека ме поправи някой .  *privet*

petarvalchev

Цитат на: heda - 17.06.2010 19:25
чичо ми има риби тои живее под нас не е чистил водата сиг вече 6-7 месеца и налива вода направо от чешмата не полвзва препарати има 2 молинезии 1 бета 3 хелера 2 неона на 20л аквариум и вече живеят 5години 
Не си мисли, че това е пример за гледане на риби. Да, оцелели са при тия условия на живот, ама и тебе да те сложат в кофа за боклук да живееш и ти по някакъв начин ще се опитваш да оцеляваш. Това, че рибките са живи, не значи, че са щастливи. А нали това е целта на акваристиката - гледаните от нас рибки да бъдат щастливи. Сменяй водата, както ти казаха първите седмици, за да се завърти азотния цикъл, вземи си някакви растения (живи, не изкуствени). След като се стабилизира аквариума, сменяй веднъж седмично по 10% от водата. Чети, чети и пак чети.


heda

a последно да питам живите растения мога ли да брукна с раката и да ги засадя или трябва да източвам цялата вода и другото каква вода да им доливам от чешмата или от каната брита и като доливам вода да слагам ли препарати

petarvalchev

Препаратите ги забрави! На този малък обем, само препарати му липсват в момента. Оставяй водата за няколко часа и тогава наливай. Растенията не е проблем да ги засееш и при пълен аквариум. Аз моите така ги сях.

heda

препорачай ми някои магазин за рибки и натам ако потрагне аквариума може да заменяме  :) гледам че сме от ч град :)
: 17.06.2010г 20:08ч
кога мога да сложа нови рибки

petarvalchev

Магазин - Дискус. Намира се до медицинския университет. Нови риби можеш да сложиш след около 2 седмици. Изчакай да се завърти азотния цикъл и да се стабилизира аквариума.

heda

много благодаря за помоща дано помогне