• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.05.2024 05:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Много жесток бой на скаларии

Започната от refer, 17.12.2009 19:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

refer

Да, гледам ги от малки заедно. И според мен вече трябваше да са направили чифт, ама знам ли - всичко се случва на този свят.  Само се чудя защо след 2 години почнаха тези размирици, при все, че не са полово зрели от вчера?! Нищо - тази година ще я завършат у нас, пък догодина може и да са в нов дом. Благодаря на всички за коментарите - ако има развитие по случая  - ще пиша

refer

Как се чувстват скалариите ми днес?  - Доволно, попреяли след празниците  и ширещи се заедно и двете в стоте литра. Вече няма бой, няма скъсани плавници. *YAHOO*  И защо така - само те си знаят. Заживяха заедно, мирно и щастливо, но никога не се знае кога ще е следващият сблъсък. to be continue

kostadin_milkotev

Аз да ви кажа при мен какво се поучи.Имам готов чифт скаларии хварляли са редовно хаивер и сам вадил доста рибки.Какво обаче стана преди месец и половина мажкия започна да бие женската.Доста агресивно я хапеше само по едното око и по  хрилната перка. Стигна се дотам, че окото на женската поматня.Отделих я в друг аквариум и за 10 дена се оправи.Пак ги сабрах и отново хжарлиха хаивер,които се излюпи.След време започна саштата работа с "домашния побой" :-).Пак ги отделих  за известно време,след като ги сабрах имаше бой, без хайвер.Този път ги сложих при големите ми хелери които са големите ми хелери 7-8см.А скалариите са доста големи към 15-16 см.Имаше  разбирателство между тях и скалариите както и между скалариите по между им.Реших да ги оставя така.После много много не им обращах внимание(работа). И  преди 3 дена изведнаж гледам йенската пребита до смарт впоследствие.умря до вечерта.Пак с мътно око.Няма да са я убили хелерите,защтото се сетих по рано през деня че мажката скалария пак я гонеше нещо и е беше навряла зад анубиаса.Ако парвия път след отделянето  скалариите не изкараха поколение щях да кажа,че женската е негодна за хварляне на хаивер и затова мъжкия е бие.Обаче не е така.При теб пък тези риби никога не са хварляли хаивер пак и ти не знаеш със сигрност какъв им е пола.Може би пък с течение на времето се побаркват нещо.Или пък вече не се обичат както е при хората :-D.

vasso

Трудно схванах смисъла в горния пост.Но се радвам ,че са се оправили. Все пак си мисля ,че не е добре да се гледат само 2 скаларии,било те и двойка. Като се повече има някаква конкуренция и групова динамика. *THUMBS UP*

Similar topics (5)

30925

Публикации: 20
Прегледи: 10864

26423

Публикации: 17
Прегледи: 11889

58348

Публикации: 3
Прегледи: 1820

25914

Публикации: 5
Прегледи: 3572

54822

Публикации: 19
Прегледи: 5735