• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Мъртви гупички

Започната от Хелера-91, 01.11.2007 10:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Хелера-91

Здравеите снощи ми се родиха към 40 гупички.Поради късният час нямаше каде да ги сложа и пробих половин литрово шишенце цялото с игла преместих гупичките там и във големия аквариум за през ноща.На сутринта като станах беше останала само една.Можете ли да ми кажете какво е причината за да знам за напред че чакам още една да роди.Сигорно токът е спирал през ноща защото температурата беше 23 градуса но това нее  толкова студена тем пература.Незнам нямам се на идея от какво може да е Помагаите :'(
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

botan

Колко е била Т на водата първоначално, хубаво е било да им сложиш и аерация.

Хелера-91

Температура в аквариума ми е между 26-27 градуса нее фатално според мен като е паднала с 2-3 градуса а и нее паднала изведнъж вилтърат ми пуска и кислород шишето имаше милиони дупки и нормално е и да влиза кислород.Незнам нямам си на представа какво е станало :'(
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

ata_nas

Следващият път бъди по-грижовен!
При резултата, който описа на каква помощ се надяваш?

MeTogu

Най-вероятно от недостиг на кислород и място за плуване са се задушили.Защо не им отпусна поне литър на бебешоците.Аз моите новородени ги пускам в 8-10 литрови аквариуми с обилна аерация.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Хелера-91

Имам сякакви аквариуми но беше късно не е очаквах да роди направи ми изненада затова постъпих така иначе пре 1 месец същата роди 19 до сега имам само 2 жертви дано няма повече.Този път обаче не се получи трябва да си купя родилка за живородки понеже гледам само такива.
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

ata_nas


Хелера-91

Виждал съм го това но го нямат в наличност. На пазара в Потдуене ще си търся ако ли не ще се опитам да си направя.
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

ata_nas

Добра идея. Пластмасови рейки, силикон, мрежа от тази която правят комарниците, подходящи щипки за закрепване, точен размер и си готов.
Успех!

Хелера-91

Само реиките са ми проблем незнам какво да използвам или от каде да си купя :-(
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

ata_nas

Мисля, че ако посетиш някой от онези "магазини" за 1 лев ще откриеш нещо подходящо, което да отговаря на критериите. Освен това оформлението  трябва да е куб т.е. мрежата да може да се опъва от всички страни за да не се заплитат мъниците.

Хелера-91

Ахъм да мрежата лесно но се чудя какво да използвам за направата на рамката  :-|
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

ata_nas


Хелера-91

Да мерси мноого  *thanks тези материали ги имам в изобилие и още днес мисля да си направя такава родилка ще ми свърши много собра идея все пак ако някои има идея как да си я направя с плстмасови основа да споделя *bg*
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

barabata

Моя опит да споделя - не използвай метална тел за рамка на родилното - особенно медна - изтръшках цяло поколение малки заради такова докато се усетя от какво умират ... По едно време си мислех на тел да нахлузя сламки със силикон вътре за изолация и после да накривя телта по формата, но реших да не си играя толкова, пък и не знам кога ще се наруши целостта на изолацията.

Аз лично съм страхотен почитател на стъклото и силикона. Обикновенно отивам в най-близката стъкларница и за няколко минуити за 1 лев ми дават 10-тина ленти 4 мм стъкло с дължина около 45 см и ширина 1,5 см (може и 2 см). С една малка пиличка (като пръчица- не знам как се казва) изпилявам ръбовете на стъклото за да не режат и си ги режа със същата тази пиличка по размер колкото ми трябва ( с върха и линийка правя прорез по стъклото и си го чупя на точния размер след което пак запилявам ръбовете). От такива лентички може а си направиш рамката и да я облечеш в желаната от тебе мрежа, става и дамски чорап.

За моя аквариум реших че в момента естетиката не е на 1 място и го преградих с една вертикална преграда направена от такива ленти и мрежа против комари като има една система за уплътняване понеже малките могат да се шмугнат покрай стените ... 1/3 от дължината на аквариума е за бебета рибоци и 2/3 за големите риби.
Единствения ми проблем е какво да ги правя рибоците дето ще се нароят при доброто гледане . За сега гледам около 30 гупита а чакам и хелерката да роди и молинезията.
За сега нямам условия да си стартирам големия аквариум - 150 литра забравен на лозето събира парах от 8 години ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

vafli4ka

На Подуене, до сергията с JBL-а има родилки. 2 вида са и вършат работа. Мисля че бяха около 4 лв.

Хелера-91

Да мерси много на всички понеже гледам предимно живородки и ще мисла нещо да си направя някакво отделение на няколко секции за всякакви ситоации  :-)
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

Desmoria

Тука гледам малко противоречиви разбирания за родилки. За мене родилка е отделението, в което се слага майката за да роди, като това отделение трябва да е направено така, че малките да могат да избягат. А що се отнася за тези отделения тип кошнички от комарна мрежа, ами то това си е отраслово отделение. Така че вземи си купи една пластмасова родилка (по 2-3лв са) режеш и дъното отдоло, защото за нищо нестава и на негово място слагаш една мрежа за изолация. Слагаш майката в него, слагаш цялата чудесия в аквариумчето в което ще живеят малките и си решаваш проблема. Ако е толкова неясно, ще ти пусна снимки на моята родилка.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Хелера-91

Ами мерси много днес сутринта станах и какво да видя някакви маници щъкат из големия ми аквраиум лошо беше че тряяаше да ходя на даскало като се върнах отделих 10-тина, другите се криеха и не можах да ги хвана приличат ми на молинезииичета чернички са и са доста едри. Снимката може да я пуснеш ще е за добро.  :-)
50литра, филтър 700л/ч
осветление 2х15в
растения:
валиснерия,бакопа,сагитария,ехинудорус,криптокорина.

p4elara

20.11.2007 17:28 #19 Last Edit: 21.11.2007 19:25 by p4elara
 Родилка се прави от стакла родилката  е под формата на къщтичка самоче обърната на долу и на покрива на къщтурката има разтояние 2-3милиметра.

MeTogu

Ето какво сме направили с BatRambo http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,8600.msg116984.html#msg116984
Няма проблем дори и 5 живородки едновременно да сложиш.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Desmoria

Ето, батко ви Методи е решил проблема. Моята родилка е на същия принцип, само че за една рибка.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

amaru_shakur

22.11.2007 21:38 #22 Last Edit: 23.11.2007 04:46 by malomir
Аз имам 9 гупенца на един месец са и си живуркат и растът в родилката. Няма нито една жертва. На два дни им я мия само. Смятам да живеят там докато пораснат.

Mod edit:Това което правиш amaru_shakur е покъртително но няма нищо общо с темата.Така че ако обичаш от тук нататък се позамисли къде и какво пишеш

Similar topics (5)

41342

Публикации: 26
Прегледи: 8121

30606

Започната от yumkata94


Публикации: 7
Прегледи: 4613

49433

Започната от Kabuto


Публикации: 4
Прегледи: 3076

33363

Публикации: 13
Прегледи: 4737

57578

Публикации: 13
Прегледи: 3568