• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 17:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Питане отностно температурата на водата за Телескоп ?

Започната от Bob0o, 04.02.2010 17:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bob0o

Здравейте колеги,
Имам проблем със средната температура на водата в аквариума ми. До сега го обитаваха само 2 Гупи, 2 Сома и една Бета, но днес ми подариха и едно Телескопче и четяйки за него, забелязах, че препоръчителната температура на водата за него е около 18-22 градуса, а за бетите е 24-28 градуса. Та въпроса ми е дали мога да гледам Телескопа на по-висока температура (около 25 градуса) или Бетата на по-ниска (около 22 градуса) ?
Благодаря Ви предварително за помощта :)

zambo

Температурата в твоя случай не е проблем . Може да живият в диапазона 22-26 градуса  . Комбинацията не е подходяща . Телескопа не е за този аквариум .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Bob0o

Бъди по-конкретен. Няма да се разбира с другите риби (в частност с Бетата) или проблема е друг ?

П.П. Благодаря за бързия отговор.

zambo

Златни , гупи и бети не са съвместими видове . Вероятността от агресия ,водеща до стрес и нараняване е голяма  .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Bai Pe6o

И още по-конкретно, вероятността бетата да убие безмилостно телескопа е много голяма. Ако пък телескопа вземе, че оцелее, като стане голям ще започне да яде гупите.
От където и да го погледнеш не е добре.  *NO*

Bob0o

На мен ми обнясниха, че ако телескопите се гледат от малки с дребни видове риби, след време като порастнат свикват с тях и не ги нападат  :-(
Ще мисля вариянт за 2ри аквариум явно.
Благодаря Ви за отговорите :) Бяха ми от голяма полза  *THUMBS UP*

zambo

По принцип си прав но... . Растейки , златните риби , а те стават големички , им се уголемява заедно с тялото и устата .И като ги  храниш може да обърка някоя гупа с пуснатата от теб храна .
Слон и мравка в една стая трудно ще изкарат дълго време . Все някога мравката ще бъде настъпана .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Bai Pe6o

Точно така! Даже давам пример. Докато давах тубифекс на рибите си един щастлив ден, пред очите ми златния рибок налапа един кардинал, среден размер. Засилиха се и двете риби към потъващия тубифекс и заедно с него, златната налапа и кардинала. Не беше нарочно и го изплю малко след това, но рибето не можа да оцелее.
Не са агресивни златните, но наистина устата им стават големи и не рядко в нея попадат риби било то умищлено или по случайност.

vasso

Може да направиш аквариум само за златни. Ако е достатъчно голям стават доста големи. *THUMBS UP*

Similar topics (5)

52514

Публикации: 89
Прегледи: 22294

58880

Започната от deivid.t


Публикации: 1
Прегледи: 2301

35278

Започната от pavcho85


Публикации: 12
Прегледи: 5145

29177

Започната от venkov


Публикации: 11
Прегледи: 5095

38328

Публикации: 1
Прегледи: 2379