• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 21:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Болен син неон.

Започната от zdravkoHv, 12.09.2015 13:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zdravkoHv

     Здравейте! Нов съм във форума и може да се каже и в отглеждането на рибки. Затова се обръщам за съвет към вас. Преди около година си закупих 25-литров аквариум с 1 златна рибка и 2 сомчета. След около половин година златната рибка и по-малкото сомче умряха. Сменям водата на около 10тина дни - около 20 % и почиствам филтъра с хладка вода. Очаквах другото сомче да има участта на останалите, но за мое щастие не. Реших да постегна аквариума и да си закупя още няколко рибки. Отделих сомчето в отделен съд с около 30-40 % от водата, която беше в аквариума. Почистих го изцяло. Закупих водорасли, нов по-голям филтър. Сложих престояла 20тина часа вода, използвах подобрител за вода, който по предназначение трябва да елиминира хлора, ако е останал такъв, пуснах филтъра и нагревателя. След около два дена върнах сомчето в аквариума, с част от водата преди изчистването, и закупих 2 по - малки хелера и 3 сини неона. Още със слагането единият неон странеше от останалите два. Помислих, че е най-вероятно поради стреса от преместването. Следващият ден държанието на рибката беше същото. След ден рибката започна да плува хаотично и да обръща корем и забелязах, че на коремчето й има нещо като кръвоизлив, все едно от удар. Няма никакви други външни белези. Не е изгубила цвят, перките и са наред, не е подута. Отделих я в друг съд и сложих метиленово синьо. За жалост изглежда, че няма още много живот. Имате ли идея какво точно може да е причинител? Според мен или съм я закупил болна, или съм объркал нещо с азотния цикъл.  *dontknow* Мерси предварително!  *thanks  *HELP*

goolf5

Ами приятел доста неща си объркал от незнание и не четене и аз бях така като ми измряха всички риби почнах да чета и разбрах как съм грешил във всичко все пак човек се учи от грешките си и нека по същество. Златна рибка няма как да я гледаш в такъв малък аквариум при условие и с други риби мястото е твърде недостатъчно за една риба.Една златна рибка се нуждае от обем 30-35 литра .. САМО една.Филтъра е хубаво да го чистиш с вода от аквариума понеже по-него се заселват полезните ти бактерии за средата на рибите.Твърде ти е малко мястото хелерите искат много място тъй като те обичат да се движат много,неоните те пък са пасажни рибки обичат да живеят по много и трябват поне 10 да имаш ако нямаш място недей купува тогава!Още не ти се е завъртял азотния цикъл затова е такова положението.Сега единственото което можеш да правиш е да храниш умерено слагаш толкова колкото да изядат за 1-2 минути и чести смени на вода поради амоняка който се натрупва!Сменяй вода през ден-два по 20% от количеството на аквариума докато ги стабилизираш.Чети темите за начинаещи от изкачащото меню в ляво!!! Надявам се да ти се оправят рибките  rulez   *dontknow*

Публикациите са слети: 12.09.2015 17:26

Ако имаш някакви въпроси пиши на ЛС няма проблем  (wasntme)

Similar topics (5)

39771

Започната от stenli


Публикации: 3
Прегледи: 2795

50263

Публикации: 0
Прегледи: 1971

45673

Започната от gymel


Публикации: 12
Прегледи: 3853

54888

Публикации: 24
Прегледи: 6931

36028

Започната от qvo


Публикации: 1
Прегледи: 1532