• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.05.2024 03:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

болен дискус

Започната от Ratsata, 03.12.2015 16:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ratsata


pl86

Не чакай много (да не кажа никакви) отговори, така само с 2 снимки, дай повече информация за аквариума, рибата и симптомите. Най-добре попълни бланката  в раздела "Проблеми при рибите". Колкото повече информация дадеш - толкова по-добър отговор ще получиш.
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

Ratsata


Дата на стартиране на аквариума:10 09 2012
Обем на аквариума:200
Височина:50

Данни за водата:
pH, амоняк, нитрити, нитрати:8,0,7,8
Температура:30
Сменям по _50_ литра на всеки _1_ дни.
При смяната: Водата е (престояла) или (от чешмата направо). Водата е с температура _26_ градуса.

Филтрация:
Аераторна помпа (без гъба):
Аераторна помпа (с гъба):
Вътрешен филтър л/ч:650
Външен филтър л/ч:1100
Система за СО2:не

Филтрите работят(непрекъснато) или (изключвам ги за __ часа).

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни:
(напр. смяна на голямо количество вода, спиране на тока, пускане на система за CO2 или нов филтър)не

Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни:не

Риби:8
Полово зрели(видове, брой):
Млади риби(видове, брой):
Нови риби през последните 20 дни(видове, брой):

Храна:
Видове храна:тетра дискус,кайма,артемия
Колко често храните рибките си:3 пъти
За колко време рибките изяждат порциите си:10-15 минути

Растения:5 бр
Колко % от дъното е засадено с растения:
Колко % са бързо растящи:
Колко са плуващи:

Грунд:кварцов пясък
Дебелина на дъното:5-6 см
Размер на камъчетата:

Осветление:12 часа

Ivan_S

Нитрит 7, така ли? Дано да е грешка, защото това е смъртоносна концентрация  =-O. Тровиш ги в момента. Дори и 0,7 да е, пак е притеснително, особено за такива деликатни риби.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Ratsata

Да правси грешка 0

Публикациите са слети: 03.12.2015 21:31

Нитрати са 5 сега го мерих всичко наново дискуса си има апетит хапва си как и пусна храна врднага се изправя и почва да хапва даже и еагресивенбие се с другите за храната и поалепак забива глава и не мърда с часове

Ivan_S

Я дай на всеки параметър отделно стойността, че така нищо не се разбира. ОК, нитрита щом е 0, принципно това е добре. Въпросът е да няма амоняк, защото ако някое от другите числа 7 или 8 се отнася до него, пак не е добре работата. Ако нямаш растения или пък са малко, нитратът мисля, че трябва да е повече от която и да е от посочените стойности. Ниски нитрати и 0 нитрити може да означава или нарушен азотен цикъл, или да е в следствие на по-големи и по-чести смени на вода. Предоплагам, че при теб е от смените на вода, ако правилно разбирам, че сменяш всеки ден по 50%. Та, ако не е проблем с водата, тогава колегите отглеждащи дискуси трябва да се включат. Може да е някакво заболяване.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Ratsata

PH-8 ;kH-7 ; GH-8 ; NO2-0 ; NO3-5 за амоняк нямам тест

iuli

Амонякът няма смисъл да го мериш. При тия смени на водата и той е нула. А и филтрацията ти е мощна. Тоя дискус може да е или болен от нещо, което е вътрешна болест или да си е дефектен по рождение. Ама най-вероятно си е болест. Имаш ли смъртни случаи с предшестващи симптоми на неадекватно поведение? Може да не са с точно такова положение на тялото.
Другият въпрос ми е, тоя дискус отскоро ли си е така или откак си го донесъл в аквариума?

Ratsata

Смъртни случай с подобни симптоми нямам от около месец е така преди се движеше като,ударен самолет от около година и половина е при мен и така и неможа да се адаптира на пък апетит има няма признаци на вътрешни паразити има апетит няма бели или пухкави изпражнения може би си прав по рождение да е нещо .

iuli

Обясни ми по-ясно - от година и половина е при тебе и от година и половина се е движел като ударен самолет, а сега се обръща, така ли? Или в началото си е имал нормално положение и само се е свивал в някое кьоше, а постепенно е започнал да се ошашавя? Между другото, ти да не би да си купуваш възрастни дискуси?

Публикациите са слети: 30.12.2015г 10:10ч

Значи на втората снимка ми се вижда, че има бели точки около очите.

bunzip2

 *offtopic
Ratsata, трябва да повториш часовете по български до 4-ти клас.

Wetdream

Рибата е за порцелановия аквариум без да  съм критичен.
Рибата е имала според мен някакви паразити и като гледам телосложението и перките са били първо вътрешни, а после и външни.
Не знам колко вода опресняваш, но може да зачестиш с 10% на ден.
Измий всички филтри сифонирай добре и сменяй вода и кажи какво става по въпроса със дискуса самолет.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

Ratsata

Филтрите са изчистени, вътрешен и външен. Водата е сменена. Трябва ли да третирам аквариума с някакви препарати?

Wetdream

Другите риби ядът ли добре?

Sent from my LG-X150 using Tapatalk

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

Similar topics (5)

50243

Започната от harи3581


Публикации: 1
Прегледи: 1594

39486

Публикации: 5
Прегледи: 2789

40342

Публикации: 6
Прегледи: 2708

50324

Публикации: 3
Прегледи: 2327

36048

Започната от lafagada


Публикации: 2
Прегледи: 2488