• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 06:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Барбусите го загазиха

Започната от lkm, 16.08.2005 21:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

lkm

Еми да ти кажа като цяло температурата с стаята е висока. През повечето време сме на вентилатор и на отворена врата нощно време. Колкото за изолацията зад аквариума съм натикъл помпата за въздух и СО2 системата. Тъй че има поне 10 сантиметра от стената. Като фон на аквариума ползвам черно фолио залепено върху Dupron (което го дават 1/10 за изолация спямо стереопора). Дори да сложа лед ефекта няма да е траен а и рязкото сменяне на температурата според мен повече ще навреди.

offtopic  Кажете според вас да оставя дунапренения филтър или може спокойно да го разкарам. Има ли изобщо смисъл от него след като вече ми се е поизбистрила водата. Да не пускам нова тема за такава глупост. :)

aqua

При аериране на аквариума се получава леко намаляване на температурата на водата. Ако още имаш проблем даже е препоръчително за сега да увеличиш аерирането и след време да го намалиш/спреш, както си решиш.

NikolaV

offtopic
Само да вметна, че аерирането спомага за по-бързото излизане на СО2-то от водата и е леко противопоказано когато пускаш и СО2.

aqua

@nikolav,
Прав си, НО се предполага, че lkm, след като пише, че ползва CO2 с-ма е достатъчно голям и може сам да съобразява приоритетите.

Велислав Малчев

това е воднянка при барбусите много често се получава от прекаленото количество готварска сол в аквариума НЕ СЛАГАЙТЕ НИКОГА НА БАРБУСИ ГОТВАРСКА СОЛ или поне не повече от 2 дни

cihlidi_fan

Само да вметна:
Темата е от 5 месеца  :shock:  :?  :cranky  lalala
220л. Танганайка
17 Tropheus sp."Red" Chimba, 10 Cyprichromis leptosoma "Utinta"
3 Telmatochromis vitattus, 3 lamprologus ocellatus

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg151.imageshack.us%2Fimg151%2F8813%2Flogocopy&hash=b4ea5442a8466f141a31ed7c3c139d77bd107786

Ilianidis

Хаха нека тренират ве:)