• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
15.06.2024 22:07

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Защо ми умират рибките?

Започната от hajjah, 16.09.2007 22:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hajjah

Здравейте щом е така може и да не е било сомчето, ама вече няма значение всички бебета са изядени! :'( Лампата ми изгоря и се убихме да търсим нова, но нещо не намираме, в големите магазини не сме ходили, не успяхме, нали им няма нищо за два дена без лампа?
: 07.10.2007г 00:12ч
ма то май ще се окаже и че няма толкова малки като за моя аквариум, нашата е 10 см горе-долу, мислехме да купим външна, но нали капака неможе да се маха и незнам как ще свети!??? Дали има такива, които светят отстрани, не отгоре?

Flober

Здравей в Бриколаж има всякакви дължини лампи , е не всички са аквариумни но по-добре е все някаква отколкото никаква. Съпруга ти може да изведе кабелчетата от ключето за лампата и там да се свърже таймера. Успех!

NO CARRIER

Пропуснал съм развитието. Да, такава лампа трудно се намира доколкото разбрах.
Добрата новина е, че може да се вземе малко по-голяма, да се преместят фасунгите и пак ставала без проблеми.
Между другото, на колегата беше изгоряла електрониката, а не лампата. Наложи се ремонт и пак свети.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

hajjah

Здравейте, сложихме временно луминисцентна крушка на нощна лампа и я закрепихме до аквариума, докато се оправим с другата, тази която сложихме е доста по силна от тази на аквариума, дали все-пак да не купя такава външна? Видях едно охлювче, кафяво на цвят,с много нежна почти прозрачна черупка, беше на стъклото, после се скри някъде в камъните, четох че имало вредни охлюви, които много бързо се размножават и др. безобидни, моето от кои ли е? Рибките май са се поотровили, няколко плуват на една страна, смених им водата, не съм ги хранила, почистих аквариума.

hajjah

здравейте още плуват на една страна, да не би лампата да им влияе? =-O

spetsa

Лампата няма как да им влиае.Като смени водата да не си сменила цялото количестово ?

hajjah


hajjah

Абе хора, аз ли не съм добре или на рибките нещо им има, плуван наклонени наляво всичките даже и двете бебета :-| , от какво е това? Нормално ли е? опитвам се да си спомня как беше преди да изгори лампата, но не мога....
: 09.10.2007г 23:11ч
Продължавам да сменям водата през ден, днес не съм ги хранила...

hajjah

Моля ви кажете какво да правя с охлювите, вече са 5 бр. и са залелепени за растенията....

ico

Охлювите няма да са никога проблем за твоето аквариумче, брой ги полезни даже. Насочи усилията си да направиш условията в него подходящи и стабилни, за да няма проблеми с рибите.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

NO CARRIER

Цитат на: hajjah - 09.10.2007 23:47
Абе хора, аз ли не съм добре или на рибките нещо им има, плуван наклонени наляво всичките даже и двете бебета :-| , от какво е това? Нормално ли е? опитвам се да си спомня как беше преди да изгори лампата, но не мога....
: 09.10.2007г 23:11ч
Продължавам да сменям водата през ден, днес не съм ги хранила...

Отделяй повече време на домочадието, остави малко аквариума на мира. Разбира се, сменяй вода и храни. :-)
Ако умрат тези, ще вземеш нови, а за тях ще се грижиш по-добре.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

hajjah


Stas

Смяната на вода през ден е полезна от една гледна точка и вредна от друга.
Ако има токсини във водата - ок, сменяй.
Но ако просто не ти върви аквариума, мътнее леко и т.н. - тогава сменяй максимално 1 път седмично.

hajjah

сигурно съм я сменяла прекалено често, едната гупа има воднянка, задължително ли е да я отделя?

N.Nobs

По принцип можеш и да не я отделяш-воднянката не е заразна болест.Но ако си сигурна че е воднянка по-добре я замрази.Знам че е жестоко но вероятноста рибата да се възстанови е минимална а така няма да страда  ;-)
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Similar topics (5)

7457

Публикации: 11
Прегледи: 5597

49045

Публикации: 10
Прегледи: 4665

41720

Публикации: 7
Прегледи: 3794

37478

Започната от NuRR


Публикации: 3
Прегледи: 2334