• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
14.05.2024 22:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Варовикови камъни

Започната от stenli, 30.11.2014 22:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stenli

Здравейте колеги,
предварително се извинявам, че пускам поредната подобно тема,
но разбрах, че камъните които използвам май са варовик....след две годишна употреба :-(.
Захванах се с рестарта на аквариума, като се снабдих с камъни от същото място, откъдето бяха и последният път. Много добре си спомням, че предишният път ги тествах с оцет и не забелязах реакция...може оцета да е бил по-слаб, знам ли ? Въобще нямаше да се смутя да ги използвам директно, ако познат не ми каза, че тези камъни са варовици. Този път при теста правят реакция, както и старите. За тези две години, през които ги използвах, аквариума се държеше на едно средно ниво, имайки предвид, че и грижите, които полагам са по-малко от преди. Растителен аквариуми, основно с тетри, какъвто смятам да бъде и сега. Чак сега си давам сметка, че въпреки специализираният субстрат, така и не тръгна толкова добре, колкото предишният път. И аз всъщност не знам питам ли ви нещо или ви споделям  :-). Видимо можете ли да кажете дали са варовици? И ако по-добре да не ги ползвам, откъде около София да си намеря други, по възможно най-бързият начин, защото точно преди 30 минути разбутах всичко.

Благодаря предварително за всеки полезен съвет!

Similar topics (5)

5361

Публикации: 3
Прегледи: 4476

35669

Публикации: 0
Прегледи: 1544

41451

Публикации: 4
Прегледи: 3598

8507

Публикации: 19
Прегледи: 14306

45600

Започната от kristian9107


Публикации: 8
Прегледи: 3393