• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.06.2026 09:27

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Филтър за 220л аква

Започната от ivan.petrov, 01.12.2012 01:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivan.petrov

Здравейте, имам си едно аквариумче 105/40/50 и сега искам да му направя филтър. Но нямам дупки за съмп, имам 2 пауърхеда 400л/ч и 1000л/ч и един филтър вътрешен Акваел фан 2 450л/ч без пълнежи и нямам много пари  *bg*.
Иска ми се да нямам много техника в самия аквариум, какво бихте ме посъветвали. Върти ми се нещо като самоделен канистър, но не знам какво ще е по удачно.
Първи голям аквариум ми е и не знам как да подходя ще съм много благодарен на всякакви препоръки, както и съвет как да го стартирам най безболезнено

Поздрави

BEYA


пълниш трабата с медиа и пускаш главата да качва водата ,на изхода имаш филтрирана вода.Успех!

danielm

Вътрешен съмп в единия края на аквата.
Ако е 15см, аквата ще стане реално 90см.
Съмпа ще е 15/40/50, което си е бая за слатководен, а ще ти излезе 10лв ... макс.
А ако случайно 50 е ширината ...направо отзад по длжина 10см.


Similar topics (5)

14199

Публикации: 3
Прегледи: 3689

31717

Започната от SirVodkin


Публикации: 3
Прегледи: 2985

1917

Публикации: 39
Прегледи: 18601

57587

Публикации: 1
Прегледи: 2549