• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ауратус избива себеподобни. Помогнете!

Започната от maya_maya, 15.04.2007 17:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maya_maya

Здравейте, имам женски ауратус ,когото отглеждам от около месец.Исках да имам още от този вид рибки, но когато пуснах новата женска ,старата я подгони  и  до сутринта  успя да я убие. Въпросът ми  е ,дали изобщо при това положение е възможно да си пусна нови рибки от този вид в аквариума или всички го очаква тази съдба?

torsade

Не казваш нищо за аквариума - размери, укрития, брой и видове риби... Чети статиите в раздела за цихлиди и в частност за агресията - http://aquariumbg.com/forum/index.php?topic=2056.0
Охлювът не ни е враг!

maya_maya

Аквариума е 50 л. Вътре има един женски ауратус и чифт майландия ред-ред. Има изобилие от укрития,пещери ,тунели и каквото там им е необходимо на този вид рибки.Рибите са около 5 см. големи.Пуснах вътре новия ауратус и едно лабидохромис,май се казваше. Старата женска ауратус моментално нападна новата ,стана страшен бой, който по едно време се прекрати,което именно ме заблуди ,че нещата са се оправили, а на сутринта новият ауратус беше мъртъв и натъпкан под една скала...Дали ако пусна два-три нови ауратуса нещата ще имат по-благоприятен завършек или няма никакви гаранции? Или поне един мъжки дали да рискувам да пусна? Моля,споделете някакво мнение!

Boby_

В 50 л. каквото и да направиш, ауратуси не можеш да гледаш. Мъжкият ще избие всичко живо - далче по-зли са от женските. Изобщо Малави М'буна са прекрасни рибки, но просто не стават за 50 л. аквариум, колкото и желание да имаш. "Санитарният" минимум минава някъде към 150 л. и то за по-дребните и по-спокойни видове, каквито ауратусите определено не са.

Similar topics (5)

7552

Започната от fub4e


Публикации: 34
Прегледи: 13122

42121

Публикации: 12
Прегледи: 4535

20005

Започната от hitroy


Публикации: 9
Прегледи: 3682

9722

Публикации: 17
Прегледи: 6636

4659

Публикации: 46
Прегледи: 13399