• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 11:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Как се дизинфекцират растения?

Започната от Desmoria, 13.04.2007 22:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Desmoria

Много често при някое жестоко нападение от някоя болест или паразит се налага цялостно дизинфекциране на аквариума. Въпросът ми е как става това? И най-вече номера с растенията какъв е?
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

dido

Растенията + грунта --> кофата. Аквариума с водороден прекис, може да го минеш и с р-р калиев перманганат.

NO CARRIER

Ей, Дидо, много си жесток. Растенията да изхвърлиш добре, ама защо и грунда?! Него спокойно можеш да извариш или да третираш както и аквариума.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

dido

Абе не може да го стерилизираш перфектно, винаги остава гадория. По-лесно е да си купиш нов просто.

Joro Vn

    За аквариума става и с кислол. Изсипва се вътре, при извадено всичко, и периодично се намазват стъклата. Може да се разреди и наполовина с вода. Ако е концентрат, достатъчно е да престои вътре не-повече от половин час. Аквариумът става като нов, изчистват се и всякакви отлагания по вътрешността. ДА СЕ ДЕЙСТВА с ръкавици и да се пазят очите!!! След това се измива с вода. Дори и да остане малко, не е опасно, само ще свали съвсем леко рН.
    За грунда и аз съм на мнението на Никито- нека водата да ВРИ около 10-15 минути, пък да остава нещо живо. Тогава със сигурност ще е извънземна форма на живот.  ;-) При бързо завиране едва ли някои гадове ще успеят да се капсулитат и да го преживеят.

dido

Вече капсулираните не моеш ги уби с изваряване, особено с 10-15 минутно.

Грунта е 5-7 лева комплекта нов, абсолютно не си струва хамалогията и риска да го използваш наново.

Similar topics (5)

18834

Публикации: 24
Прегледи: 8046

6899

Публикации: 8
Прегледи: 4545

12545

Публикации: 22
Прегледи: 8990