• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 04:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос относно анцитрус преди азотния цикъл

Започната от ikamenov, 20.07.2014 14:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ikamenov

Здравейте,

За първи път започвам да се занимавам със акваристика, отначало имах малко аквариумче със бебета гупи, но
стартирах 40Л. аквариум преди седмица и 3 дни. Данните за аквариума мога да опиша приблизително:

Растителността не знам, каква е точно, по-надолу ще приложа снимка за да се види.
Темп на водата: 26 градуса
Филтър: Вътрешен HAILEA 200л/час - работи постоянно

Чел съм за азотния цикъл и тн. От както стартирах аквариума (преди седмица и 3 дни) сменям 1/3 от водата през ден със престояла вода.
Не съм използвал никакви препарати в аквариума.
Осветлението е пура Т4-18W - свети по 8 часа на ден (със механичен таймер)

Та проблема ми е следния: запознат съм, че рибите се пускат постепенно (по 2-3 риби и то след 3-тата седмица) но днес ми подариха 1 анцитрус (голям около 5 см.) - буквално ми го донесоха на вратата и нямаше какво да го правя. Пуснах го в аквариума.. дали ще оцелее до завършека на азотния цикъл ?

Другото, което ме притеснява са тези петна по него, нормални ли са ?



Благодаря предварително за отговорите !

Marto99_mz

Според мен нищо му няма ще оцелее.Растенията са cryptocoryne affinis и мъха мисля, че е taxiphyllum barbieri

Caxapa

Избледняване на оцветяването на Анциструса се дължи на стрес породен от новата обстановка в аквариума. Грунда за момента е много ветъл и нов все още и като добавка, не виждам укритие-пещеричка, където да се скрие рибката.  Ще се оправи, но си му трябват някои условия за да се чуства добре.

ianiovski

Хах точно и аз това се чудех защо на моменти едното сомче ми става на такива петна ,но след това се оправя и си става на точици . Споко и моето е така

Similar topics (5)

4487

Публикации: 8
Прегледи: 2793

44965

Публикации: 21
Прегледи: 7964

32491

Започната от omni12


Публикации: 4
Прегледи: 2060

14199

Публикации: 3
Прегледи: 2298

31927

Публикации: 6
Прегледи: 6938