• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 07:22

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Биеща се гупа.

Започната от zorigigi, 07.05.2009 16:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zorigigi

Здравейтер имах две бременни малки гупилСложих ги в родилката понеже е голяма и си позволих да го направя.Днес сутринта видях че по-малката е умряла.Чудех се на какво се дължи!Сложих друга бременна женска.Днес когато се върнах жидях че и тази която бях сложила преди това е умряла и ми стана ясно че по-голямата ги бие.Незнам на какво се дължи понеже в големия аквариум не се биеха.Ако някой знае предварително благодаря за помоща ви!

zambo

07.05.2009 17:01 #1 Last Edit: 07.05.2009 20:59 by zambo
Използвай две родилки .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

zorigigi

Никой ли неможе да ми помогне?моля ви!

zambo

Цитат на: zorigigi - 07.05.2009 20:48
Никой ли неможе да ми помогне?моля ви!
Защо , моя отговор не ти ли харесва ?
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

zorigigi

Не че не ми е харесал просто искам да чуя и други мнения а твоят отговор вече е в действие и ти благодаря за него> *THUMBS UP* *thanks

chepik


Андрей Бобев

Отговорът на ZAMBO е повече от валиден. Наблъскани натясно, бременните женски могат да са неочаквано агресивни, особено ако са от различни стъпала на гупешката йерархия.
С каква родилка разполагаш? Ако е малка, вземи си по-голяма, "двуместна". Или още една малка. Не са еднакво удобни за обслужване, аз предпочитам голяма двойна.
Ако все пак ти се наложи да заложиш едновременно повече рибоци... И за това си има чалъм. Надявам се, че имаш подръка дебела корда (или можеш да си купиш). Размотаваш известно количество - обърни внимание, размотаваш, а не навиваш. Вода, сгорещена до завиране, и кордата цамбур в нея. Вадиш (с щипка, по възможност, ако нямаш намерение да се щавиш) и намачкваш омекналата корда, като я държиш на вълмо, докато изстине и пак се втвърди. След това я поразрошваш, за да не е много сбита. Отделяш си едно вълмо (толкова, колкото да позапълни родилката, но да има все пак място двете женски да мърдат) и готово.
Стар, стар чалъм... И като повечето стари чалъми евтин и изпитан. Двете госпожи се гледат, евентуално се ежат, обаче как да се бият - все едно ти да се опиташ да се сбориш с някого в малинов храсталак...
На когото не му се вярва - понеже при мен едновременно четири надуха тумбаците до състояние на леко заоблена правоъгълност, а пък нямах време за да тичам за още една родилка, в момента четирите мадами са в една двойна родилка. Гледат се злобно, ама си мълчат. Все едно гледам четири циганки в родилно отделение  :-D
Ако успея, тая вечер ще им освободя една петлитрова ваничка. Пак пълна с мачкана корда.

Similar topics (5)

35877

Започната от Huku


Публикации: 8
Прегледи: 3176

52579

Публикации: 6
Прегледи: 3221

41493

Публикации: 3
Прегледи: 2587

29095

Започната от niki05


Публикации: 1
Прегледи: 2055

49045

Публикации: 10
Прегледи: 4613