• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
15.05.2024 03:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hunter

Ами не само ще е правилно ами е и препоръчително  *THUMBS UP* Слагай по много малко храна колкото да изядат за 1-2мин. Ако има стара храна не изядена я отстрани за да не гние и без това няма филтрация да не стават и проблеми. Успех  *THUMBS UP*

kristiqna

Благодаря на всички за отговорите.А как да я махам освен чистенето на аквариума?

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nadji6

Здравейте съфорумци!
Бих искала да попитам дали има опастност за новоизлюпени рибки данио, ако ги държа с новородени гупички?
Гупите са си направо гиганти в сравнение с малките на даниото...  Отделих всичк малки в една ясла, но се притеснявам....

petko

Определено малките даниота,ще бъдат изядени.

nadji6

Благодаря колега, погрижих се да няма жертви  *DRINK*

Cole

Колеги, купих 100 литров аквариум, защото брат ми ми подари 2 дискуса- ред мелън и блу снейкскин :-), но ми се вижда празен само с тях ще може ли да си купя 2 скаларии, 1 анцитрус и 2-3 коридораса, дали ще им е удобно на рибите така?Макар, че имам три камъка за въздух, растения и филтър, но пак се съмнявам!Помощ?! :-(

Nikee19

даже и 2-та дискуса им е тясно в тоя аквариум да не говорим да салагаш други може да пуснеш 1-2 ацтруса да има нш по дъното нш друго щом имаш и растения

Cole

Попринцип имам нови стъкла, с които мога да удължа аквариума и ще стане около 126 литра!Тогава какво ще мога да взема?

Асен Евгениев

Как ги удължавате тия аквариуми? *dontknow*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Cole

А ми просто изрязвам едното странично стъкло и залепям друг аквариум и той без странично стъкло, но 26 литров и го залепям със силикон, изчаквам една седмица да стегне и сипвам грунда и водата, пускам филтъра 1 седмица да работи и после пускам рибите!А по въпроса с обитателите - днес продадох единият дискус на съседът си, защото и без това не ме кефеше и купих 2 коридораса, но трите риби ги преместих в един 50 литров и сега ще започвам да правя новият аквариум!Въпросът ми е сега в 126 литровият, ще може ли да гледам дискусът,двете сомчета и 2 или 3 скаларии?

Caxapa

Това което си замислил с разлепяне на странично стъкло и снаждане на двата аквариума няма да стане и не се опитвай, че ще стане фал и ще ти дърпат ушите домашните.

Nikee19

Цитат на: Cole - 10.09.2013 11:11
Попринцип имам нови стъкла, с които мога да удължа аквариума и ще стане около 126 литра!Тогава какво ще мога да взема?
такова нш аз съм обмислял обаче да ти кажа ,чесно е абсурно първото което тоя малкия аквариум сигурно е от 3-4 мм , а големия от 6-8мм просто ако направиш това няма да може да удържи обема на водата и ще стане наводнение

Cole

Не те са по поръчка и двата по 8 мм и широчината и височината са еднакви, аз и друг път съм го правил на по-малкият аквариум!

Nikee19

нз ама това снаждане не ми вдъхва доверие нека някой от колегите който е лепил аквариуми да те посъветва

Similar topics (5)

9722

Публикации: 17
Прегледи: 6664

19239

Публикации: 4
Прегледи: 4826

9839

Публикации: 8
Прегледи: 8211

45419

Публикации: 11
Прегледи: 4556