• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 16:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

JEM

Сбъркал си колега и то много.Има вероятност не две,а всички рибки които си сложил в аквариума без време да умрат.Не става да спретнеш на бързо аквриум и веднага да нацопаш горките животинки вътре.Хубаво си приготвил аквариума,но първо е трябвало да създадеш среда за живот в него.Има някой основни и задължителни моменти които трябва да се спазят за да има живот в аквариума.Първият основен и най важен момент е изграждане на азотен цикъл в новия аквариум........Във форума има много изписано по темата.Пишеш също че не си садил и растения!Засади и то колкото се може повече стига да не смяташ да гледаш принцеси,макар че и там има варианти.Ползвй търсачката на сайта и съм сигурен че ще останеш доволен от това което ще научиш за стартиране на нов аквариум.Колегите са дали много и добри съвети които със сигурност ще ти бъдат от огромна полза.
Поздрави *bg*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

NO CARRIER

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

click

Благодаря ви! Ще търся начин да се коригирам.
Аз пък си мислех да сменя магазина.  *mislia*
There is no place like 127.0.0.1

tonro



Хора знаете ли защо са ми такива каманите,станали са кафиави от горе :?:?:?:?:?:?:?:?:

MeTogu

Това се получава от слаба светлина или нов аквариум.Като се завътри цикъла ще позеленее и после ще изчезне - може би ;)
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

tonro

Значи няма  опасност за рибите нали .  :-(

MeTogu

Никаква.Даже анциструсите го хапват.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

tonro

То хелерите се опитват да го хапнат  :-D :-D

toshkovipa

Имам Anubias barteri var. nana въпросът ми е как мога да отделя от него част която да засадя на друго място. Благодаря предварително  :-)

bicho1976

Отчупваш в основата и прикрепяш към корен или камък.

deepblue

Здравейте. Сега съм с 20л аквариум и мисля да си взема малко по-голям, 60-100л. В един магазин ми предлагаха готови, оборудвани. Според вас кой е по-добрият вариант, готов или стъклен и да го надграждам. Фабричните достатъчно добри ли са и евентуално да ми препоръчате някой.

MeTogu

Зависи какво търсиш.Ако имаш по-голям бюджет си вземи фирмен аквариум.А ако бюджета е занижен,лепените са варианта и малко по малко да го нагласиш.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

deepblue

 :-) Ограничени са финансите, а това беше част от въпроса . В магазина ми предложиха от 150лв, 65л, полски, до 230 лв, марки не запомних. Та не знам дали за по-малко пари ще успея да оборудвам лепен. Много съм зелен в акваристиката, въпреки че доста чета във форума, и не съм наясно с цени, магазини ....

Асен Евгениев

Ако ще залесяваш обилно, осветлението на готовите няма да те удовлетвори.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

MeTogu

Колега от форума продава капак за аквариум с размери 60/30.
Ако го вземеш за 15 лв и намериш аквариум от 6 мм с размери 60/30/45 (което си е 80 литра) за примерно 50-60 ст на литър едно вътрешно филтърче,нагревател с термореле,би трябвало да се вмъкнеш в 80-100 лв.Да не казвам че ще ти останат парички и за грунд и някое растениице.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Similar topics (5)

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5942

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5503

11176

Публикации: 16
Прегледи: 7641

57729

Публикации: 5
Прегледи: 1989

36967

Публикации: 6
Прегледи: 4867