• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
14.05.2024 04:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

slavkov_96

вазмож но ли е бременна гупа да не роди 2 месеца

onyxman

Цитат на: slavkov_96 - 03.06.2009 14:02
вазмож но ли е бременна гупа да не роди 2 месеца
Възможно е нищо да не оцелява ако я гледаш заедно с другите риби.

slavkov_96


dok70

Цитат на: slavkov_96 - 04.06.2009 18:16
отделил сам я сама
И сама си ги излапва.
Може да не е бременна, само ако от малка е без мъжка гупа.
По магазините няма такъв вариант.
Сложи си укрития за новородените - ричия, явански мъх, водна чума или роголист.
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Андрей Бобев

Бременна гупа според това, което ми е достъпно като информация, може да НЕ роди 2 месеца при две условия:

1) или е от вида, показан на картинката по-долу;
2) или е държана дълго време при температура, по-ниска от 17°С.

И понеже нито едно от двете не е вярно в случая, явно сама си ги яде. Освен ако наистина не си я държал под 17 градуса!


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FPq1J3yIA.jpg&hash=5d8a9e5cf0aae0f86347d9552685e0cb6d3011cd

gecatax

Къде или кой в Бургас може да ми залепи аквариум (да говоря с него да се разберем за размерите  нося му стъклата и силикона след време отивам да си го взема и си плащам труда) още по добре ще е той да си набави всичко

-250л.

onyxman

Имам един въпрос. Скоро аквариумът ми ще има "рожден ден" така да се каже  *CRAZY* Той е 63 л. има засадени доста растения, дебелината на грунда е към 3-4 см и забелязвам, че корените на криптокорината са завзели почти целия аквариум. Трябва ли нещо да ги правя. Ако започна да ги дърпам да ги поизрежа ще се вдигне голяма мътилка. След около 2-3 месеца ще ми престои и преместване, та евентуално мога да го рестартирам. И като казах рестарт, при толкова голям аквариум трябва ли през определено време да се рестартира или се прави само при нужда?  *privet*

Tedo

Цитат на: onyxman - 11.06.2009 15:29
Имам един въпрос. Скоро аквариумът ми ще има "рожден ден" така да се каже  *CRAZY* Той е 63 л. има засадени доста растения, дебелината на грунда е към 3-4 см и забелязвам, че корените на криптокорината са завзели почти целия аквариум. Трябва ли нещо да ги правя. Ако започна да ги дърпам да ги поизрежа ще се вдигне голяма мътилка. След около 2-3 месеца ще ми престои и преместване, та евентуално мога да го рестартирам. И като казах рестарт, при толкова голям аквариум трябва ли през определено време да се рестартира или се прави само при нужда?  *privet*

предполагам под рестарт имаш предвид да източиш всичката вода и  да почистиш целия аквариум и растенията   

ако не си правил това във влизките 5-6 месеца по добре го направи   
аз имаш 300л аквариум и сам правил рестарт на 1 4 месеца но сега имам 24л и правя рестарт всеки месец  понеже колкото е по малък толкова по трудно се стабилизира

kapacitet

Цитатако не си правил това във влизките 5-6 месеца по добре го направи   
аз имаш 300л аквариум и сам правил рестарт на 1 4 месеца но сега имам 24л и правя рестарт всеки месец  понеже колкото е по малък толкова по трудно се стабилизира

Няма нито едно вярно твърдение в това изречение. Друго няма да коментирам. =-O

zambo

Цитат на: Tedo - 03.07.2009 16:07
предполагам под рестарт имаш предвид да източиш всичката вода и  да почистиш целия аквариум и растенията  

ако не си правил това във влизките 5-6 месеца по добре го направи    
аз имаш 300л аквариум и сам правил рестарт на 1 4 месеца но сега имам 24л и правя рестарт всеки месец  понеже колкото е по малък толкова по трудно се стабилизира
Глупости не ми се четат . Мола вредни мнения да не се дават .Ако няма с какво да помогнеш , поне не вреди .
Това мнение е вредно .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

onyxman

 *offtopic
Само това е вярно:
Цитатколкото е по малък толкова по трудно се стабилизира
Аз имам един въпрос. Колко често сменяш рибите? *CRAZY*
Този пост си е директно за изцепките....

wwladoo

Цитат на: gecatax - 05.06.2009 12:53
Къде или кой в Бургас може да ми залепи аквариум (да говоря с него да се разберем за размерите  нося му стъклата и силикона след време отивам да си го взема и си плащам труда) още по добре ще е той да си набави всичко
Колега   отиваш   в  ж.   к.  Изгрев  до  бл.140  зад  сервиза  на  форд  --спирката    вдясно  преди  последното  колело  като  излизаш  от  града  посока  София   две  нови  кооперации   са  --тази  която  е  към  колелото---отпред  има  магазинче  за  рибки--човека  лепи  аквариуми  с  негови  материали  на  доста  приемливи  цени  казваш  му  размерите  и  се  разбирате!!!! :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

kapacitet

onyxman и аз съм се питал дали аквариумите трябва да се рестартират профилактично през определено време. Отговорът е НЕ, аквариума трябва да се поддържа, а не да се рестартира. Хората пребягват до рестарт в екстремни случаи, като болести, водорасли, много лоши параметри на водата. Въпреки, че ако човек има желание може да се справи и без рестарт. Друг е въпросът ако искаш да променяш вътрешното оформление, ако ти е омръзнало да гледаш сегашния му вид и искаш разнообразие. На мен лично ми се иска да променя моя изцяло, но като се замисля, че ще разруша една добре стабилизирана система и доста труд ще отиде на вятъра, се отказвам от идеята да пипам нещо.
Подменяй пълнежа на филтъра, гъби, керамика или там каквото имаш. Сифонирай дъното, а дори може и профилактично да сложи за кратко и активен въглен. Друга профилактика не ти трябва. 

wwladoo

Цитат на: onyxman - 03.07.2009 20:10
*offtopic
Само това е вярно:Аз имам един въпрос. Колко често сменяш рибите? *CRAZY*
Този пост си е директно за изцепките....
Точно   това  си  е  единственото  вярно  от  всичките  глупости-----пък  какво  има  в  това  да  рестартираш   едно  15-20  л   аквариумче  ---аз  не  го  имам  за  аква  а  за  люпилня  ---боже  какви  глупости  пиша  какъв  рестарт  на  15-20л!!!! :-D
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

NO CARRIER

След известно време (според броя рибки, храненето им, субстрата), грундът се затлачва с лайна и тогава се появява нужда от рестарт.
Известното време се разбира от външните признаци - образуване на метан, вдигане на мътилка при бъркане в грунда... Може да са 5-6 години, може да са по-малко, но може и да са повече.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

32275

Публикации: 3
Прегледи: 3255

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5972

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5524

11176

Публикации: 16
Прегледи: 7669

57729

Публикации: 5
Прегледи: 2013