• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: stoio0 xD - 21.02.2012 15:50
А има ли лимит??
Има, колкото събира аквариума. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stoio0 xD

Знам че не и е тук мястото на темата но....
Искам да ви питам каква храна е тази(белите топчета)?

Благодаря ви предварително.

Асен Евгениев

Прилича ми на филе от бяла риба.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

stoio0 xD

В възможно ли е да хляб.(на мен поне на това ми прилича) :-)

Карган

Цитат на: stoio0 xD - 23.02.2012 15:03
В възможно ли е да хляб.(на мен поне на това ми прилича) :-)

Не. Това са готвени скариди  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

menshot

Здравейте,
Не знам дали е тук мястото,но не мога да се ориентирам в този сайт.
Понеже имам много златни рибки и всички зоо магазини ме съветват да ги премахна, защото замърсяват прекалено много.
Аз мисля по същия начин и искам в 120 литров аквариум да прибавя 2 черни ножа ( около 8 см ),златна рибка ( 25 см),2 хипостома ( и двата около 20 см ), 1 коридорас ( 3-4 см ) и едно малко сладко телескопче 5 см  :-) !!! Използвам формулата на риба 1см - 1 литър !
Дали ще могат да съжителстват! Надявам се да могат !
Благодаря предварително !  :-)

Карган

Цитат на: menshot - 24.02.2012 15:10
Здравейте,
Не знам дали е тук мястото,но не мога да се ориентирам в този сайт.
Понеже имам много златни рибки и всички зоо магазини ме съветват да ги премахна, защото замърсяват прекалено много.
Аз мисля по същия начин и искам в 120 литров аквариум да прибавя 2 черни ножа ( около 8 см ),златна рибка ( 25 см),2 хипостома ( и двата около 20 см ), 1 коридорас ( 3-4 см ) и едно малко сладко телескопче 5 см  :-) !!! Използвам формулата на риба 1см - 1 литър !
Дали ще могат да съжителстват! Надявам се да могат !
Благодаря предварително !  :-)


Не. Аквариумът е много малък, а пък и рибите не са съвместими.

Цитатправилото 1см/1л. важи само за сравнително малки до средни, неагресивни и невзискателни рибки с 'тънко телосложение'.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

ico

Не се разбира много какво имаш и какво искаш но...  
Не, не могат да съжителстват в един аквариум тези риби. Правилото за литър на сантиметър не е никакво правило, а е по-скоро глупост за риби които растат повече от 4-5 сантиметра. А ти не споменаваш такива риби (гупи, плати и дребни тетри). Та за ножове и големите сомове не е подходящ съда ти. Може да сложиш двете златни риби и с повече чистене, че върви работата. Коридораса няма място в по-студен аквариум със златни риби.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

menshot

Да но коридороса живее с златната рибка вече около 2 г. , а за ножовете и хипостомусите пише в сайтове, че могат да съжителстват с златни рибки и коридораси !

Асен Евгениев

Цитат на: menshot - 24.02.2012 15:10
Използвам формулата на риба 1см - 1 литър !
И така да смяташ /което не е правилно/, пак не ти излиза сметката. Ножовете и Хипостомусите
достигат 50 см. :karamse:
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

menshot

Добро, благодаря ви ! Но  според вас  кай риби ще е добре да поставя !

Desidy

Добре е да оставиш златната и телескопа!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

stoio0 xD

Какви са шансовете да оцелеят ако пусна в аквариум със скаларии 4 даниота. *HELP* :duvar:

menshot

Цитат на: stoio0 xD - 24.02.2012 22:43
Какви са шансовете да оцелеят ако пусна в аквариум със скаларии 4 даниота. *HELP* :duvar:
Ако са 4 не биха могли, но ако са повече ( 10-15) да могат !  *DRINK* :-)

stoio0 xD

Искам да питам един скалар в добри условия колко години може да живее. *HELP* :-|

Similar topics (5)

11176

Публикации: 16
Прегледи: 7638

57729

Публикации: 5
Прегледи: 1983

36967

Публикации: 6
Прегледи: 4864

17707

Публикации: 5
Прегледи: 3861

5364

Публикации: 3
Прегледи: 2831