• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 18:25

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

evita

Не съм знаела,че гупите са несъвместими с даниото защото съм ги гледала и преди заедно а и в таблицата за съвместимост пише,че гупи,хелери и данио са съвместими.Гледала съм на едно място гупи,хелери,молинезии,плати,трихогастри,бети,неони,барбус,дискус...и не са се хапали помежду си.Даже имах един познат гледаше пираня и гупи в един аквариум.Винаги съм смятала,че хелерите са много миролюбиви риби,защото с тях съм нямала проблем,а излиза,че точно те са големи"чудовища".
ПП:Защо обаче между хелера и даниото проблема се реши,макар да се гониха и кълваха един ден,сега са си първи"дружки"?

ico

Това с наблъскването на куп риби в един аквариум не е за гордост  ;-) Рибите се кротват когато условията са кофти. Ползвайте аквариума за хамстер, там е по-лесно.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

evita

Аз тия многото риби съм ги гледала в 120л.и то не в един и същ момент.Например махам трихогастера и вземам дискус и т.н.и са били съвместими.
Иначе сега в 20л.аквариум гледам само 2 данио,молинезия и хелер.Не мисля,че са ужасно много риби.Просто и една гупа вътре пак няма да са много.Вътре нямам нищо за да им пречи само една помпа,нагревател,термометър и 3 водни растения.Много им е широко.И всяка от тях си има територия и не си пречат.Забелязала съм нещо много любопитно,молинезията ми спи легнала.Наистина легнала на една страна върху грунда.И така е от самото начало.В началото си мислех че бере душа,но вече един месец вечер така си спи.Иначе през деня е много жизнена.Такова спане на риба не съм виждала до сега. :-)

terier4o

Госпожо моля Ви четете профилите на рибите преди да ги купите от магазина . Поста на колегата Ицо
Цитат на: ico - 19.02.2012 22:17
Трик има, първо се чете, после се вземат животни. Не може да се правят комбинации каквито се сетим.
Видовете имат различни изисквания за групиране на риби от смия вид, както и съвместимост с други видове, както и различни условия и храна които са им нужни. 
Ако ви се занимава с аквариум, то трябва да се почете първо и да се поинтересувате и чак после да се мисли какви животни ще морите. Пък сега само показваш на детето колко евтин е живота на хайваните и как безотговорно може да ги морим за наш кеф.
е напълно верен .
Казвате , че според вашите наблюдения рибите се чувстват добре , но пък ...  се оплаквате ,че имате проблеми с тях .. , последно рибите добре ли са или .. имате проблеми с някоя от тях ?  В интернет има много информация относно рибите и техните нужди и минимални изисквания за отглеждане , може да търсите информация и в Гугъл .
От ляво има едно падащо меню на сайта съветвам Ви да седнете и да почетете статиите за начинаещи , грешките в момента са прекалено много , а хелерът и даниото са риби които изискват много пространство за да се развиват добре .  ..... . Като за начало СПРЕТЕ да купувате риби , и си купете аквариум , а  този 20 литров буркан .... може да го ползвате за кисело зеле .
Цитат на: evita - 20.02.2012 00:18
Аз тия многото риби съм ги гледала в 120л.
Ако този 120 литров аквариум все още съществува, там рибите биха се чувствали добре .
  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

evita

Рибките ми са добре,след като преди месец рестартирах аквариума,съжителстват си без проблем.Проблема дойде като купих една гупа и те я нахапаха зверски.
Просто се отплеснахме малко от проблема,а той е защо ми нахапаха гупата риби които са съвместими?И имали някакъв метод,чрез който да се сложи нова рибка в аквариум без другите да я нападат.

tomatomov197

Цитат на: evita - 20.02.2012 00:58
Рибките ми са добре,след като преди месец рестартирах аквариума,съжителстват си без проблем.Проблема дойде като купих една гупа и те я нахапаха зверски.
Просто се отплеснахме малко от проблема,а той е защо ми нахапаха гупата риби които са съвместими?И имали някакъв метод,чрез който да се сложи нова рибка в аквариум без другите да я нападат.
Нахапали са я , защото са много на гъсто .  Даниото са много жизнени риби и имат нужда от пространство за плуване .  Да не говорим , че трябва да са пасаж за да се чувстват добре .  Ако искате рибките да са добре , си вземете една двойка живородки (каквато си харесвате )  и си ги гледайте . 
Цитат на: evita - 19.02.2012 22:54
Не съм знаела,че гупите са несъвместими с даниото защото съм ги гледала и преди заедно а и в таблицата за съвместимост пише,че гупи,хелери и данио са съвместими.Гледала съм на едно място гупи,хелери,молинезии,плати,трихогастри,бети,неони,барбус,дискус...и не са се хапали помежду си.Даже имах един познат гледаше пираня и гупи в един аквариум.Винаги съм смятала,че хелерите са много миролюбиви риби,защото с тях съм нямала проблем,а излиза,че точно те са големи"чудовища".
ПП:Защо обаче между хелера и даниото проблема се реши,макар да се гониха и кълваха един ден,сега са си първи"дружки"?

Това за пираните и гупите даже няма нужда от коментар , а за това , че не са се хапали гореизброените риби сигурно е защото постоянно някои от тях са били пред умиране .  Само вижте на колко градуса се гледат дискуси  , или пък как се държат барбусите с риби с по-големи перки и опашки .  Както и да е , ваша работа е какво ще гледате , само моля проявете милост към рибките и първо прочетете коя - от какви условия се нуждае .  Успех !
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

zariio

ЦитатИ имали някакъв метод,чрез който да се сложи нова рибка в аквариум без другите да я нападат.

Просто сложи достатъчно укрития и растения и готово.Рибата ще се спаси обаче за стреса дали ще понесе  *dontknow*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Peza

Цитат на: evita - 20.02.2012 00:58
Рибките ми са добре,след като преди месец рестартирах аквариума,съжителстват си без проблем.Проблема дойде като купих една гупа и те я нахапаха зверски.
Просто се отплеснахме малко от проблема,а той е защо ми нахапаха гупата риби които са съвместими?И имали някакъв метод,чрез който да се сложи нова рибка в аквариум без другите да я нападат.
Много хора го казаха, ще го кажа и аз: Най-добре е да спрете да добавяте всевъзможни видове рибки в тези 20 литра.
Относно метода. Може би сте прочела, може би не, затова по-на широчко: Пликът с рибките го поставяте в аквариума за 10-15 мин да се темперира водата. След което вече го отваряте и започвате да доливате вода от аквариума в него, по-малко. Така още 15-20 мин за да може параметрите на водата в плика бавно да се изравнят до тези на водата в аквариума. След тази процедура пускате рибката/рибките в аквариума. Дали ще излеете плика или ще ползвате кепче е личен избор. За да се избегне "топлото" посрещане най-добре е рибките да бъдат пускани вечер при загасено осветление.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

evita

Благодаря на всички! :-)
Това с пускането на рибките го правя по този начин,само че не знаех че трябва вечер на тъмно.

Peza

Цитат на: evita - 20.02.2012 08:44
Благодаря на всички! :-)
Това с пускането на рибките го правя по този начин,само че не знаех че трябва вечер на тъмно.
Трябва е относително понятие. Препоръчително е.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Георги

evita, защо третираш рибите като разумни същества? Те познават собствения си вид, другите са или заплаха за тях или се пробват да ги ядат, в зависимост от големината им. Инстинкти и рефлекси. Толкоз.

stoio0 xD

Знам че тук не и е темата но:
Ако стъклото ми е дебело 7 милиметра  колко камъни може да издържи ако грунда в момента ми тежи около 10-15 килограма?? *HELP* :-( :duvar:

zariio

Ако дъното е легнало хубаво на шкафа или каквато ти е там основата маже да слагаш спокойно камъни много повече от 10кг.Гледай само ако има много остри ръбове да подложиш нещо под тях/аз съм подлагал парченца от стиропорена тарелка/
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

stoio0 xD

То и аз имам стиропор и е на твърда повърхност. :-)
А има ли лимит??

zariio

Лимит незнам дали има но аз съм държал върху 10мм стъкло камъни над 50кг при това опряне на няколко точки и не съм имал проблеми.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Similar topics (5)

762

Публикации: 24
Прегледи: 12134

59367

Публикации: 13
Прегледи: 5832

37191

Публикации: 11
Прегледи: 6836

5747

Публикации: 13
Прегледи: 6252