• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 18:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Тема за всички начинаещи с проблеми.

Започната от onyxman, 20.09.2008 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

scorpcho

Не той купона небеше вкъщи аквариума не сам го мил, а водата беше доста над един ден ако не и седмица и нещо .... днес е добре няма умрели ,но неразбрах защо умряха от всеки вид по една ,а не например 1-2 вида да не би да има някаква несавместимост и единия пол да се е погрижил за другия пол  недоумявам ...  *SORRY*

iek

Рибите не са подбрани добре за такъв малък аквариум.

scorpcho

Сигурно е така толкова видове на едно място ... ам днес забелязах че по дъното има едн бяло прозрачно нещо като плесен с цвят на медуза това от храната ли се получава или нещо средата се разваля и това да е причина за измирането на рибите ..  :buff:

Ningaloo

Моите въпроси:след купуването на растения(явански мъх и ричия),трябва ли да ги държа отделно за известно време(колко?)
и как да разбера,че нещо не им е в ред?
какъв е риска ако ги поставя веднага в аквариума?

scorpcho -,,плесента,, сигурно са водорасли,прочети за тях,не от тях умират рибите,има няколко начина да се отървеш от тях.
Сигурно остава не изядена храна от рибките ти.
Дай снимка най-добре.
Мalawi Mbuna :
Labidochromis caeruleus
Metriaclima esterae ,,Albino,,
Metriaclima esterae ,,Red Zebra,,
Metriaclima lombardoi
Melanochromis auratus
Lobster's Tanks:
Procambarus Alleni
Cherax quadricarinatus

telemundo

Здравейте и от мен след няколко дена 50 литровият ми аквариум вече ще е факт.
Купил съм изкуствени растения имам едно от този вид https://aquariumbg.com/images/plants/Ceratophyllum_submersum_s.jpg
Смятам да купя явански мъх.Подготвил съм декорации и ще купя някакъв корен.
А рибите които смятам да взема за аквариума са:
4 Молинезии
2-3 Гупи
2 Плати
Чифт Бети
2 сомчета и няколко охлювчета
Добре ли съм подбрал растенията и рибите?Ще помоля някой да ми предложи други подходящи риби (освен хелерите просто не ми харесват)за аквариума ми?И последен въпрос исками се и да сложа около 5 неона смятате ли че е добре да го направя? :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Ffiles%2F494784T.jpg&hash=73f05d44a6ef3bd7427571b392233df94c3a1ba7

iek

Ningaloo,
Ако трябва да сме точни, както рибите, така и растенията трябва да се държат в карантинен аквариум 3-4 седмици, на практика обаче едва ли някой го спазва това правило, освен ако няма много ценни и скъпи обитатели.

telemundo,
Добавянето на бети към горната комбинация е рисково, неоните също не са подходящи, за този размер аквариум избирай от различните видове коридорас ( въпреки, че е по-добре да са по-голяма група) и отоцинклус.

telemundo

Цитат на: iek - 24.11.2008 18:46
Ningaloo,
Ако трябва да сме точни, както рибите, така и растенията трябва да се държат в карантинен аквариум 3-4 седмици, на практика обаче едва ли някой го спазва това правило, освен ако няма много ценни и скъпи обитатели.

telemundo,
Добавянето на бети към горната комбинация е рисково, неоните също не са подходящи, за този размер аквариум избирай от различните видове коридорас ( въпреки, че е по-добре да са по-голяма група) и отоцинклус.
Окс няма да слагам неони но с бетите ще рискувам тъй като това са ми любимия вид риби :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Ffiles%2F494784T.jpg&hash=73f05d44a6ef3bd7427571b392233df94c3a1ba7

Деян

За бетите проблем няма да има, защото ще си изчистят място само за седмица.Тъй като ще вземеш чифт, мъжкаря ще е изключително агресивен и от гупите ще излезе пастет.Молинезиите ако са дребни и тях ги отпиши.

scorpcho

Помощ помагайте в аквариума се появи нещо черно като черен прашец по всички растения по даното е полепнало като наръсен чер пипер седи от какво може да е ... филтарчето си варви постоянно и пречиства иначе водата си е сълза ....  :-|

FHM

Цитат на: scorpcho - 29.11.2008 23:05
Помощ помагайте в аквариума се появи нещо черно като черен прашец по всички растения по даното е полепнало като наръсен чер пипер седи от какво може да е ... филтарчето си варви постоянно и пречиства иначе водата си е сълза ....  :-|
Здравей колега ако можеш да приложиш снимка ще е най добре .

scorpcho

Там е проблема- нямам под ръка нищо за снимане....освен да мия всичко наново....

kapacitet

Дай малко по- подробно описание на аквариума. Този прашец лесно ли се отделя при смяна на вода когато прекараш мъркуча над него. А това не прилича ли на добре разтлана мътилка.

onyxman

Я сега един въпрос.Може ли да пусна 1-2 САЕ в аквариум 60 л. при 5 неона, 5 молинезии, 4 хелера и 2 анциструса????

zambo

Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

magutta

Здравейте!
За празниците (около 7-10 дни) няма да има кой да пуска храна на рибките... Предполагам има специална храна, която се ползва в такива случаи - нещо на Sera или Tetra? Дайте ми съвет какво да ползвам :)
Имам 1 анциструс, 2 коридораса, 5 зрели гупи + 15ина бебета, и една ампулария.

Много благодаря!

Similar topics (5)

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5942

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5503

11176

Публикации: 16
Прегледи: 7641

57729

Публикации: 5
Прегледи: 1989

36967

Публикации: 6
Прегледи: 4868