• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 01:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Каво да правя с рибите по време на 7-дневно отсъствие

Започната от mita6ki, 29.06.2008 12:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

WaTeR_bOy

Да обобщим.Храниш рибите си обилно ,без да прекаляваш, пускаш едно вентилаторче 1 ден преди да тръгнеш.Сменяш водата 30-40%,изключваш Со2 ако имаш,  лампите да светят  8-10 часа на ден.И таймер на осветлението. ;-)

kapacitet

Благодаря за съветите, ще го направя като по учебник  *privet*

NO CARRIER

В публикацията най-долу има записани практически резултати. Прецени сам.

Добавено: Според мен не бива да се намалява интензитетът на осветлението. По-този начин растенията ще консумират по-малко екстри. Но може и да греша.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

kapacitet

Тази публикация, за която трябва лично да ти благодаря, съм я чел многократно и даже съм приготвил нови вентилатори и захранване. Имам няколко седмици време, през което ще експериментирам наблюдавайки количеството изпарена вода и така ще реша колко вентилатора да включа и по колко време да ги пускам на ден.

Благодаря за помоща *privet*

ico

При мен се е получавало изпарение от 4-5л на ден, като съм охлждал с вентилатор. Ако аквариума е малък, за седмица без надзор колко ли вода ще остане в него?
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

mita6ki

След седмичното ми отсъствие от дома установих,че рибетата са оцелели!!! Щукат си из аквариума безгрижно.Като отворих капака се втурнаха всите към манджата /милите огладнели като вълци/. Преди да тръгна смених 1/5 от водата,нахраних ги обилно и оставих осветлението на таймер/включено по 10 часа на ден /.Щорите в стаята  пуснати до долу,за да не влиза слънце.Друго не съм правил и се радвам че нямаше жертви.

manastar

Цитат на: ico - 02.07.2008 22:08
При мен се е получавало изпарение от 4-5л на ден, като съм охлждал с вентилатор. Ако аквариума е малък, за седмица без надзор колко ли вода ще остане в него?
При по-малките съдове изпарението ще е по малко защото водната повърхност е по-малка .Колкото е по-малка повърхноста и по- дълбок съдъ толко по-малко е изпарената вода.

Similar topics (5)

43030

Публикации: 1
Прегледи: 1503

9293

Публикации: 5
Прегледи: 4484

6229

Публикации: 12
Прегледи: 8111

32837

Започната от pachoo


Публикации: 9
Прегледи: 3824

25789

Публикации: 90
Прегледи: 82750