• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.05.2024 15:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Рибките ми умират една след друга

Започната от ianiovski, 03.09.2014 21:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ianiovski

Аквариума ми е 54 литров на 2 месеца до сега нямах проблеми с умирането на рибки ,обаче за 1 седмица ми умряха 3 рибки  - 1 сомче анциструс ,женска гупа и преди малко  женска молинеза ,която беше изтъняла  с прибрани перки към тялото и се носеше на "течението" при което хелерите я тормозеха и хапеха,реших да я изхвърля за да не се мъчи .  Отглеждам  4  неонки,3 хелера,1 молинеза (вече) , 4 гупи и 2 малки новородени , 2 сомчета анциструс. Храня ги по 1 път на ден ,сменям водата на 1 седмица около 40% от водата с престояла 12-24 часа . Правя една съществена грешка ,която не мога за сега да се справя с нея, защото аквариума е в стаята на  нашите и  вечер искат да е угасен филтъра защото им пречил . Той работи от 7:00 до 22:30   имам изкуствени растения и осветлението го пускам на 3-4 часа вечер .  Температурата на водата е 25 градуса ,обаче в жегите достигаше до 28-29 .  Може ли да ме насочите към някакви тестове на водата да си взема от Емаг например защото от там пазарувам ,а и няма и доставка, от когато съм пуснал аквариума не съм правил никакви тестове . 

Ivan_S

За начало намери начин да не спираш филтъра, защото тестовете няма да ти помогнат за нищо. Вземи си тест за нитрити. Ако той покаже ниво 0, значи другаде са проблемите. В момента имаш 16 риби и 3 си загубил, това означава, че доскоро си имал 20-ина риби в по-малко от 50 л. чисто вода. Е, не са малко, помисли и над това.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

ianiovski

Ми за сега  с филтъра така ще е положението ,но защо 2 месеца не умираха ,а сега изведнъж започнаха ,ако е  заради него  *dontknow* . А относно бройката  те вече и без това намаляха

Caxapa

По-добре е да не измъчваш рибките. Филтъра трябва да работи постояно инак е като да спреш да дишаш вечер и ти. Растенията казваш са пласмасови и не носят нищо за аквариума, даже вpеда.   Без да се обиждаш, но така не се гледат рибки!

Светльо

Премести си аквариума в твоята стая и остави филтъра да си работи постоянно,насади живи растения и им свети поне 8 часа.Сменявай вода всяка седмица по 30%! *THUMBS UP* Между другото какъв е филтъра? Та се чува толкова за да не се търпи?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fandap7h8x%2F0028.jpg&hash=0f2159d9dc2d2368025d3aadbe2322c946afa7c8

Lasho

Освен горепосочените съвети - слагай във водата препарати за подобряване (Tetra AquaSafe или Sera aquatan). Заради т. нар. "Воден цикъл" в момента във Враца водата е отвратителна.
И рече Господ на Ной: Прави бекъп, че ще форматирам...

Моля пишете на кирилица! Не е все едно: "Пенка отиде на къра." и "Penka otide na kura."

Caxapa

Проблема е в непавилната циркулация на фитъра. Като го спрете за няколко часа от денонощието и се нарушава Азотния цикъл и така екобаланса  вече нарушен, води до измирането на рибите. За предпочитане е да намериш наюин да преместиш аквариум в помещение в което няма да ви пречи шума и така да осигуриш правина работа на системата.

ianiovski

След умирането на още 1 сомче от няколко дена филтъра работи 24 часа  . Филтъра не е шумен,но най-накрая предумах  майка ми  да работи и вечерта . Надявам се да се стабилизира системата поръчах си и зеленчукова храна за да ги разнообразявам с   8 mix flakes ,която и давам от когато съм стартирал аквариума 2-3 месеца .

Similar topics (5)

48971

Публикации: 4
Прегледи: 2581

41720

Публикации: 7
Прегледи: 3753

7331

Публикации: 18
Прегледи: 7926

35843

Публикации: 10
Прегледи: 4026

28487

Започната от lalkata


Публикации: 2
Прегледи: 3418