• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 03:27

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

РАзпънки има ли нужда

Започната от abv, 02.09.2009 23:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

abv

Доста се е развила темата 10х на всички.Ще помисля има време нека да залепя страните за дъното да изсъхне.като изчистя всичко излишно ще мисля.Обаче Видях че някой е писал за ширина на лентата от 1,5см от 10мм стъкло .Стъкларя който е на Мир във Варна каза че по малко от 3см в цеха на машините не може да се отреже....По формулите които са тук във една от темите излиза че за моя аквариум при 50см воден стълб стъклото ми излиза 9.6мм<10мм и Това доколкто се сещам е че аквариума ще издържи и без разпънки.
Но!Съгласен съм с всички , че се увеличава значително всичко с доп. оребряване.Обаче ако трябва да го разлепям този аквариум след време да речем 8-9-10 год мисия невъзможна.играх си с един 200л разлепих го с мнооого много ядове. :duvar: *MODERATOR* *ROFL*
: 03 септември 2009, 23:19:24
Balkandjiev  А твоя аквариум на колко време е и издува ли се някъде проблеми някакви и с какъв силикон е лепен ? Той моя е с 20см по дълъг но е по нисък с 10см(Искам да допълня че е 57в но 7 см са за вградения в аквариума капак!Горните разпънки ще са на височина 50см.+1мадлъжна 17см широка).Силикона с който ще лепя е черен Дау корнинг881.

Balkandjiev

Моят го закупих от колега от форума. До колкото знам е поръчан от цех в готов вид. За издуването то е 1 - 2 мм , но това е допустимо все пак е пълен почти до горе от 60 см. 5 см. грунд отгоре съм оставил 2см въздух така водният стълб идва 53 см. За силикона до колкото съм разбрал от моите проучвания черният е по добър но трябва майсторлък, но можа доста да се спори по тази тема. До колкото се сещам някъде във форума имаше тема за силиконите .
  Дано съм бил полезен. *DRINK*   

abv

Благодаря балканджиев,значи на моя засега ще мина без разпънкипо височина със или без грунд твоя аквариум има 58см воден стълб.моя е цели 8см надолу това си е доста.Като е готов и го напълня ще измеря все пак.Ще пусна снимки като е готов,но ще е предполагам след 7-8 дни аз много си играя да го чистя като сглобя страници и дъно махам всичко излишно по ръбовете,след това лепя тиксо до тях на 3 или 4мм слагам силикон по ъглите минавам да уплътня.и веднага докато е още пресен силкона издърпвам тиксото внимателно и няма оцапано има си триъгълно кантче от силикон.И така нататък с разпънките горе.С лепенето няма да е проблем този ми е вече 20-ти квариум изгубих им броиките за мен съм лепил 8 за приятели 10-тина и 2 продадох щото ми бяха излишни.Докато го лепя ще направя няколко снимки за архива.

discus

Всичко може да се изреже стига на някой да му се занимава. Разлепването на аквариум с окантване не е проблем. Не забравяй за дебелината на шева(поне 1мм)

abv

diskus Как да направя шева 1мм с подложка ли или като пусна страниците на дъното ?Да допълня че всички страници ще се лепят на дъното отгоре а не описани около дъното знам че в софия е такава практиката но аз съм свикнал страниците да са ми върху дъното и като ги намажа здраво със силикона и и направо ги слагам където им е мястото на дъното отгоре и то си изхвърля излишния силикон от натиска всички аквариуми които съм правил са били по този начин.

dok70

Цитат на: abv - 04.09.2009 18:44
diskus Как да направя шева 1мм с подложка ли или като пусна страниците на дъното ?Да допълня че всички страници ще се лепят на дъното отгоре а не описани около дъното знам че в софия е такава практиката но аз съм свикнал страниците да са ми върху дъното и като ги намажа здраво със силикона и и направо ги слагам където им е мястото на дъното отгоре и то си изхвърля излишния силикон от натиска всички аквариуми които съм правил са били по този начин.
Може примерно с клечки за зъби да се фиксира дебелината на шева.
Аз лично си ги правя до 300л по описания от теб начин, колкото изхвърли и няма проблем.
Вписано дъно не съм правил, но над 300л е препоръчително според мен.
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

discus

Може да ползваш някаква фонокарта примерно, за дебелината на шевът, а също така е удобна и за обиране на ъглите.

abv

12.09.2009 00:38 #22 Last Edit: 12.09.2009 00:42 by abv
Залепен!Сега има чистене на силикон минаване на ръбове и т.н.. беше голяма трагeдия стъклата бяха криво отрязани ..ама за майстора няма криво *DRINK* *PARDON*
Голямо езеро стана....427л.Дискусите ще си мислят че са в амазонка,като тръгнат от единия край ще *ROFL* забравят откъде са тръгнали като са на другия край.

kapacitet

ЦитатДискусите ще си мислят че са в амазонка,като тръгнат от единия край ще  забравят откъде са тръгнали като са на другия край.
*ROFL*

Слагай пътни знаци и маркировка.

abv

12.09.2009 09:45 #24 Last Edit: 12.09.2009 10:00 by abv
 *YAHOO* :-D *THUMBS UP*


Ако искате снимки (сега е доста омацано все още)и подробности по всичко мога да напиша как стана всичко.
Само да кажа че малките страници имаха разлика в диагонала по 2мм (криво отрязани)бях го залепил отлепих го и наново щото слагах силикон за нормално отрязване(по-малко)ама сега отиде една туба.


Също така пред мен са въпросите:
1.За ув лампа към новия Ехейм 2228 -предложения с цени ако ги знаете
2.Откъде да си намеря мангрови корени искам задната стена само с такива да направя(доста са скъпи ако някой знае някъде по ефтино :) )

3.Относно филтрацията
смятам да е с 2 канистъра единия е ясно кой е имам още 1-атман 3336 и един серафил 1100.Но не съм сигурен дали да сложа малка вътрешна помичка за да пусна въздух с нея те правят много малки и финни мехурчета въздух струва ми се че е добре но незнам .

kdravia

Моят аквариум е 150д/60в/36ш/от 10мм. стъкло и има само един 50-сантиметров укрепител в горната част.Нямам никакви проблеми.
Докато има шарани,ще има и рибари!

Similar topics (5)

9928

Публикации: 10
Прегледи: 6807

30278

Започната от grazo


Публикации: 2
Прегледи: 2442

3465

Публикации: 16
Прегледи: 7359

50093

Публикации: 14
Прегледи: 4641

14185

Публикации: 4
Прегледи: 1845