• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 17:08

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

имам проблем

Започната от nelito788, 21.08.2009 12:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nelito788

21.08.2009 12:45 Last Edit: 21.08.2009 15:14 by nelito788
здравейте моля някой да ми помогне, направихме си аквариум който сложихме под стъклото на масата но от помпата дава някакъв конденз,кажете ми какво да правя,от вчера започна да мирише много гадно и водата е много мътна,какво да правя

bicho1976

Не е от помпата,просто водата се изпарява.А защо точно под масата сте го сложили =-O

nelito788

ми да е по-красиво,какво ще ме посъветваш да направя

valnata

Капаци имаш ли? Ако нямаш направи си стъклен капак и отгоре слагаш друг. Трябва да се уплътни много добре.

kapacitet

Каква е температурната разлина между стаята и водата, и какво е растоянието между масата и аквариума.

nelito788

температурата на стаята е 29 а на аквариума е 26 а самия аквариум е поставен под стъклото на масата а вчера сложихме рибките и има голяма миризма може ли с нещо да се премахне


denbosch

Като за начало дай малко повече инфо-колко литра е аквариума,какви и колко риби има,има ли растения,кога пуснахте аквариума,какви филтри и осветление има и т.н.Дай по-подробна информация за да получиш и по-конкретни отговори.

Иначе колегите са ти казали най-общото,с оглед на оскъдната информация,а именно,че има конденз и най-вероятно винаги ще има конденз,ако не си направиш капак.

nelito788

24 литра е аквариума 8 риби има растения лампа 11w помпата е jialun hj-411B но нещо не можем да я нагласим нямаше инструкции вчера го пуснахме с всичките неща нагреватела е нагласен на 26градуса

denbosch


nelito788

някой да каже по какъв начин се почистват екскрементите на рибките

BatV

Пишеш в търсачката "сифониране". *DRINK*

Similar topics (5)

29264

Публикации: 6
Прегледи: 3579

56953

Публикации: 1
Прегледи: 2393

43752

Започната от hristoj


Публикации: 4
Прегледи: 2234

6801

Започната от mistar_ti


Публикации: 13
Прегледи: 5952