• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

помощ за 30л. аквариум

Започната от миа, 06.10.2007 12:26

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

миа

благодаря за отговорите.ще търся растения защото сряда ще дойде бързо а аз няма да съм подготвена.водата в новия аквариум не я подгрявам и само ще прехвърля рибките след което ще включа нагревателя и филтъра.

Flober

07.10.2007 20:42 #16 Last Edit: 07.10.2007 20:44 by Flober
Ами успех !   :-)

миа

благодаря!ще ми е нужен!

миа

пуснах рибките. намерих си лампа. растения още ще търся че в близкия зоомагазин бяха много жълти *NO*.нямам умрели рибки :-).поддържам температура 23 градуса.

за какво ми трябва осветление?

кога да го включвам?

spetsa

Осветление ти трябва за да ти вървят растенията и за да може да си виждаш рибките все пак.Включвай го по 10-12 часа :)
Каква лампа все ?

islander


миа

Цитат на: islander - 10.10.2007 12:10
А тази тема прочете ли?

не.сега я прочетох

лампата е настолна (по-скоро намасна) скоро я открих из къщи и й намерих приложение.в близкия зоомагазин търсих да си взема някаква друга ама там ми казаха че не продават.то всъщност в тоя магазин какво продават?

islander

Ами добре щом вече си я прочела. И аз да вмъкна нещо още.
Ако аквариума ти се намира на по-затъмнено място в стаята (както между впрочем се приема за правилно), трябва да се осветява около 8-10 часа в денонощието, като е добре това да са следобедните и вечерните часове. Но когато мине известно време и ти си спазваш графика за осветяване, то тогава трябва да наблюдаваш какво е развитието на зелените и кремъчните водорасли във водата и най вече по стените на аквариума и по грунда и камъчетата (ако имаш такива). Ако зелените водорасли започнат да се развиват много бързо и стените "зеленясват" сравнително бързо, това значи, че осветлението идва в повече и трябва да се намали периода на осветяване или да се намали интензитета (мощността) на лампата. В обратния случай, при ускорено прорастване на кафяви и кремъчни водорасли се получава кафеникъв налеп по стъклата. Тогава предприемаш обратните мерки - увеличаваш времето на осветяване и/или мощността.
Това е в общи линии.

Stas

Оптимална температура за гледане на аквариумни рибки и растения: 25-26 градуса.
За това са измислени нагревателите!

миа

дано не ми се завъдят по стъклата зелените водорасли че веднъж с 300 зора ги изтърках.

ata_nas

Ще има водорасли, но ти не ги чакай-те сами ще дойдат! *JOKINGLY*

миа

в четвъртък получих отплата за труда си-6 малки гупички

islander

Честито, пожелавам ти това да е доброто ти начало!

миа

сега чакам още една гупа да роди.
Цитат на: islander - 18.10.2007 16:53
Честито, пожелавам ти това да е доброто ти начало!

наистина добро начало

миа

рибката днес роди и чакам още една да роди :-) *YAHOO*

Similar topics (5)

48017

Публикации: 8
Прегледи: 3334

3268

Публикации: 3
Прегледи: 4251

13113

Започната от beta_01


Публикации: 9
Прегледи: 3746

7123

Публикации: 7
Прегледи: 3838

24635

Публикации: 5
Прегледи: 3173