• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Малко помощ за бактериялна инфекция можеби ?

Започната от yaxoo, 14.07.2012 19:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

yaxoo

Привет на всички

От някъде около 3 месеца забелязвам , че в единия аквариум,които е с Хелери почти на седмица вадя мъртва рибка или 2 и това доста ме обезпокои. Започнах да го следя редовно за побойници, които да убиват рибки но за моя радост такива нямаше .Всички си живуркат доста спокойно,но за съжаление смъртността продължава и това много взе да ме тревожи . Видимо рибките нямат по себеси някаква болест или нещо подобно. В аквариума също не се забелязва някакъв очевиден проблем . Нямам загниващи растения . И така първото което направих е да им сменя част от водата ,но смъртността продължава . След това пробвах и с едно антибактериално лекарство на СЕРА ,което ми беше решило подобен проблем,но за съжаление немога да се сетя за името му сега. Беше във вид на хапчета които стриваш в малко водичка и изсипваш в аквариума,но уви и това не помогна много рибките продължават да си измират . Някои има ли идея ка какво може да се дължи това и как да си спася сладурите. Единствения симптом , които забелязвам е,че преди да умре рибката се люшка странно все едно няма сила. Смятам сега да сменя и храната.


Аквариума е 40 литра , има около 15 хелерчета средна големина около 4 до 8 см , температурата е около 25/28 С  има не много растителност, ако има нещо друго което мога да добавя за да помогда за правилното разгадаване на този проблем ме подсетете

Предварително благодаря на всички за помощта и ви желая много здраве и поколение в аквариумите а и не само :)

rampage

а забелязваш ли отъркване на рибките по камани листа или подобни такива загледай се дали няма по тях някакви бели точици тия полюшвания на рибите преди като гледах живородки ми се е случвало съчетани с отъркване накрая се оказа ихтио дай малко повече инфо

yaxoo

Аз от начало и аз си помислих , че е  ихтио но никъде не открих подобни симптоми  Нито по рибките, нито по водорасли или камани .

Каква друга информация мога да добавя, за да го разберем от какво е хубаво щеше да е  да добавя и нивото pH  но ми свърши лакмуса и няма да мога, да си направя пробата . Ако се сещаш за друго което би помогнало за разгадаване на болеста пиши ще го добавя на драго сърце. :)

Heartwork

При мен при Оодиниум се люшкаха и падаха надъното и умираха незнам при теб дали е така
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

yaxoo

Мисля си да пробвам , да им дам нещо анти бактериално . И да видя какъв ще е ефекта .За да може ако е някоя бактериална инфекция , да се опитам да я спра . Бихте ли ми предложили нещо , качествено и ефективно, което сте пробвали и , което наистина ще ми бъде от полза . Защото няма смисъл да стоя със скръстени ръце и да гадая по добре да предприема някакви действия , преди да съм загубил още някоя риба.

Илко Димитров

Щом не откриваш болести значи е по вероятно да има нещо токсично във водата ( много нитрити/нитрати може би или нещо друго) или храната да не е добра. Аз винаги меря параметрите на водата при проблем и ги коригирам, не избързвам с химията. Кажи с какво ги храниш и ако няма аерация по-добре им пусни все пак са 15 хелера в 40 литра аквариум. И последният ми въпрос е къкъв пол бяха хелерите които измираха защото ако са само мъжки значи мъжкарите се избиват помежду си, но все пак ще има и някоя скъсана перка а нали няма......

Similar topics (5)

46300

Публикации: 7
Прегледи: 3180

9432

Публикации: 33
Прегледи: 11555

19907

Публикации: 32
Прегледи: 13387

8787

Започната от tina098


Публикации: 17
Прегледи: 5923

42127

Публикации: 0
Прегледи: 1257