• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:30

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Консумация на ток. Дайте малко инфо.

Започната от Ermak, 22.09.2008 11:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ermak

Темата можеби ще ви се стори излишна но искам малко инфо. Какви са разходите за ток на  Аквариум 400л за нагревател, филтър с дебид около 1200л/ч и 200W осветление метал халоген или луминисцентни пури. Итересува ме преблизителна цифра или консумация на ток. Благодаря предварително и се извинявам ако мястото на темата не е подходящо но не намерих каде трябва да я пусна.

Emsi

Приблизително 150kWh, но това зависи от това колко е студено в стаята, колко часа на ден е пуснато осветлението.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi186.photobucket.com%2Falbums%2Fx150%2FEmsiHamar%2Fp1090220.jpg&hash=e2a7ed083fce9507ea103e0aaee935b5f29e527c

Ermak

Цитат на: Emsi - 22.09.2008 11:45
Приблизително 150kWh, но това зависи от това колко е студено в стаята, колко часа на ден е пуснато осветлението.
8ч. осветление и средна темперетура в стаята 22-23. Точно това немога да определя колко ток горе доло ще похарчи нагревателя затова питам някой ако има опит с това.

Лора

Най добре е да събереш ватовете на всеки един уред по аквариума.Ако нагревателя ти черпи 200 W/h,то за 8 часа ще са 1600,за 24 -4800.и т.н.По този начин можеш да разбреш колко ще ти се черпи за месец.Сега обаче,колко часа има в един месец?!
Както и да е,дапредположим,че си събрал всичко,като осветлението се изчислява отделно в зависимост от продължителността на светене.Всичко това си умножаваш по цената на тока и получаваш приблизително разхода,който аквариума ти прави.
Това е.Кратко,точно и надявам се ясно.

ПС. Съжалявам,още си пия кафето и не съм се разсънила.Ако има прекъсване на мисли,моля да бъда извинена. *DRINK*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

DJBamby

Сега пресметнах при мен и май отивам на 40-45лева за ток. То е близо киловат когато работи и нагревателя.

Какво харичи ток:

Метал Халогени 3х150W= 450W
Луминисцентни  4Х36W = 144W
Нагревател     1х300W= 300W
Канистър       1х30W =  30W
Вътрешни Филтри2х15W =  30W
UV лампа       1х11W =  11W
Кулери         3х2W  =   6W
Смесител Ферпласт    =  10W

----------------------------
            Общо     = 981W

Имам сега свободни електромери ще взема да закача един за месец и да засека по точно колко киловата смука на месец. После някои хора се чудят що растенията са скъпи ;)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg380.imageshack.us%2Fimg380%2F1890%2Fa1gn0.th.jpg&hash=3ce3fd12d8a974e49b4c15f28f322edda0013e1e - 666 litra.

MeTogu

DJBamby с електормер ще стане най-ефикастно.Нагреватела може и 500 W да е но той не работи постоянно така,че на него не можете да му хванете консумацията.200 литров съд с нагревател 200 W в 2 съвсем различни стаи с различна темепература и консумацията ще е различна.

пп: Верно ли си DJ?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

dido

Около 20-25 лева месечно иде сметката за ток на един стандартен около ~200 литра аквариум при стандартни условия.

Лора, нагревателя не можеш го сметна лесно - не знаеш колко часа в денонощието реално работи.

Лора

 :-)
Това ясно! Написах го за да се сметне приблизително какъв е разхода. Иначе най правилният начин е както Бамби е казал.  ;-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

}|{opukc

Не съм смятал консумация/не, че не мога  - мързи ме, а и така или иначе ще си ги плащам/. Та на месец с един 300л и един 120л и нормална консумация за ел. уреди отимам на 60-70лв.

bengan

Цитат на: Ermak - 22.09.2008 11:41
Темата можеби ще ви се стори излишна но искам малко инфо. Какви са разходите за ток на  Аквариум 400л за нагревател, филтър с дебид около 1200л/ч и 200W осветление метал халоген или луминисцентни пури. Итересува ме преблизителна цифра или консумация на ток. Благодаря предварително и се извинявам ако мястото на темата не е подходящо но не намерих каде трябва да я пусна.
Това си е сериозен аквариум. Едва ли човек които иска да го притежава ще се притеснява за разходите по електричеството, все пак другите разходи(СО2, торове, свястна храна, и т.н.) са по големи.
Да не говорим за първоначалните "инвестиции".
Малко ми звучи като "Ще си купувам порше ама дали няма да ми гори много".

Ermak

Цитат на: bengan - 22.09.2008 21:00
Това си е сериозен аквариум. Едва ли човек които иска да го притежава ще се притеснява за разходите по електричеството, все пак другите разходи(СО2, торове, свястна храна, и т.н.) са по големи.
Да не говорим за първоначалните "инвестиции".
Малко ми звучи като "Ще си купувам порше ама дали няма да ми гори много".
Виш що не си гледаш работата ако имаш мнение по вапроса кажи го ако не проължавай на татака. Умръзна ми да оправята финансийте. Толкова ли е труден въпроса питам и искам прост отговор не някой си да ми се прави на остроумен. !!!

Stas

Ermak, като модератор на този раздел ще взема отношение към първия и последния ти пост.

Бенган е прав, че човек, който тръгне да си прави сериозен аквариум, едва ли би трябвало да се притеснява от разходите за ток. Те са му последна грижа. Иначе считам, че си получил достатъчно отговори.

Втората ми забележка е, че в този форум се пише на български език! Не знам дали си българин или не, дали си учил в училище или не, но пишеш с толкова грешки, че някои думи даже не се разбират. Постарай се да коригираш това в следващите си постове!

Третата ми забележка е за това:
Цитат на: Ermak - 22.09.2008 21:58
Виш що не си гледаш работата ако имаш мнение по вапроса кажи го ако не проължавай на татака. Умръзна ми да оправята финансийте. Толкова ли е труден въпроса питам и искам прост отговор не някой си да ми се прави на остроумен. !!!
За този си пост получаваш от мен официално ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ за БАН, поради неспазване на добрия тон. Замисли се.

Similar topics (5)

18156

Публикации: 13
Прегледи: 3854

37529

Публикации: 6
Прегледи: 5109

13407

Започната от emi


Публикации: 10
Прегледи: 3885

11236

Публикации: 6
Прегледи: 3558

53744

Публикации: 4
Прегледи: 3027