• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 20:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Новият ми аквариум

Започната от niki_pm1, 10.12.2012 20:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: niki_pm1 - 28.12.2012 19:26
сега е около 2 мм но само в средата по краищата няма раздуване и сам спокоен че няма да се отвори вие как мислите ??  :-) :-) :-) :-)
Няма никакъв проблем.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

vanko77777

Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

niki_pm1

Изкам и да питам аквариума не съм го напулнил мн хубаво смисал висок ми е 45 а има още 11 сантиметра за пълнене дали ако ко го напълня още към 3-4 санта ще му стане нещо?? :-) :-) :-)

_777_

Слагай го в банята и го пълни смело до горе. ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

tonino

29.12.2012 18:39 #19 Last Edit: 19.02.2018 20:05 by tonino
...

niki_pm1

Ами като ги нямаше разпунките цялото стъкло се раздуваше а сега като ги сложих само по средата на двете разпънки а по краищата дето е лепен няма никакво раздуване и съм сигурен че няма да се отвори,но все пак да питам  :-) :-) :-) :-)

niki_pm1

Ето вижте : , , това е в края     това е преди 1вата разпънка     това е посредата а това е преди втората разпънка                 как мислите ?????  :-) :-) :-)

Асен Евгениев

Надлъжни разпънки на предното и задното стъкла щяха да ти свършат работа и нямаше да ти пречат като тези.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

niki_pm1

А какво ще кажете за раздуването ??

ogogogo

Така залепени разппънките и с този силикон ще държат като "умрял китка".
Абсолютно безмислени са,залепи надлъжни със подходящ силикон и си готов.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

niki_pm1

Да ама е много тесен и ако сложа надлажни ше стане много тясно и хептен няма да мога да бръкна даже  :-)

Асен Евгениев

Цитат на: niki_pm1 - 29.12.2012 22:08
Да ама е много тесен и ако сложа надлажни ше стане много тясно и хептен няма да мога да бръкна даже  :-)
Няма такова нещо. 2 см ширина на разпънките са напълно достатъчни.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

_Kirilov

Залепени по този начин ще се разлепят бързо и няма да държат защото се получават сили на срез . Така или иначе си ги взел от 2-те правиш една , като 2-рата я правиш да влиза вътре между 2-те стъкла като има луфт не повече от 1мм след което ги залепяш една за друга като мериш точно разстоянието да е еднакво (по-късата да е по средата на по-дългата). След това ги лепиш по средата на аквата . По този начин горната ще държи както са сега твойте а 2-рата ще е залепена от вътрешната страна на лицето и гърба .
По този начин имам аква на много години и от доста по-тънко стъкло и не е мръднала . Не го обясних много добре, но мисля , че ще ме разбереш.

Similar topics (5)

11832

Публикации: 6
Прегледи: 3384

26643

Публикации: 0
Прегледи: 3349

7535

Публикации: 9
Прегледи: 5770

20620

Започната от Jared


Публикации: 34
Прегледи: 13824