• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.05.2024 00:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

неонки

Започната от suri, 18.11.2013 16:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

suri

ще  взема да се върна в 1 клас :))))
както е  тръгнало  но както и дае  сахара нещо немога да се изразия май мисе струва  моите неонки се крият  и не се движат   стоият сичките на 1 миясто и не мърдат .
И това много ме дразни ще ме научите да пиша на кирилица :))))
за което ще ви благодария след време :))))


Caxapa

Крият се понеже са сресирани. Това може да е поради няколко причини. Едната е  страх  и стрес от Скалариите. Втората е -може би прекалено често бъркаш и ровиш в аквариума. Трета - новодомци в аквариума и не са свикнали. Четвърта- шум, "залепил" си си лицето до предното стъкло и им почукваш за да се движат.. Причини и фактори има много  и е въпрос на време да свикнат но не и с тормоз и постоянен стрес.  Колкото до кирилицата -фонетичната версия- Над полето в което пишеш съобщението-поста си има .Добавете изображение/ там  качваш снимка на аквариума си . Над това има едно квадратче което е в черен цвят ,бял и червен. Като цъкаш на него и го смениш на червен, ще може да пишеш на фонетична кирилица.  Остава и правописа да оправиш поне малко и ще стане супер.

mitaka_yakov

Към отговора на Сахара добавям само, че неонките ще бъдат изядени от Скалариите като порастнат. Вечер, когато неонките спят ще бъдат хапвани от скалариити. Неонките са просто деликатес за тях.

sVGNsali

Най-добре колегата/колежката да почете по задълбочено тук във форум за рибките които има - в началната страница има меню за рибките. Цък там и гледаш твоите рибки. Четеш за тях. Пускаш в google нещо от рода на "гледане на риба X и риба Y в един аквариум" и пак четеш..
И тогава (предполага се че си асимилирал/а информацията и ти се прояснява леко), ще може да се формулират по ясни въпроси, защото, въпреки че колегите са печени и знаещи, няма как да отговорят на неточно  и неясно формулиран въпрос.
По принцип скалариите са изящни и големи риби и както и да го въртим  и сучим пречат най-малкото с присъствие на по малките.
Аз лично не съм фен на комбинации малки и големи риби. Различни само малки или различни  само големи - лично мое виждане.
И най-вече, търпение.
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Caxapa

Цитат на: mitaka_yakov - 19.11.2013 12:00
Към отговора на Сахара добавям само, че неонките ще бъдат изядени от Скалариите като порастнат. Вечер, когато неонките спят ще бъдат хапвани от скалариити. Неонките са просто деликатес за тях.
Без да налагам мнение но когато Неоните са били достатъчно дълго в аквариума и чак след това пуснем Скалариите които задължително трябва да са малки за да не могат да ядат Неоните. Така в тази последователност, шанса да оцелеят Неоните е доста голям.

mitaka_yakov

Цитат на: Caxapa - 19.11.2013 14:55
Без да налагам мнение но когато Неоните са били достатъчно дълго в аквариума и чак след това пуснем Скалариите които задължително трябва да са малки за да не могат да ядат Неоните. Така в тази последователност, шанса да оцелеят Неоните е доста голям.

Съгласен съм, и аз съм чел доста публикации, където членове на форума описват как са намерили правилният подход за съжителство на скаларии с неонки  :-) :-) :-)

suri

да съгласен сам  с  вас  всички рибки в моия  аквариум  са малки несам си зимал големи рибки  скаларите сами малки  златни теми също са малки
имам предвид че в момента са малки след време ще пораснат няма спор
за това  за съвместимост на рибките сам чел и аз  това сам сиги взел всичките малки  да пораснат заедно мисля си че наброи са малко и за това са стресирани  поне аз така си мисли 

Caxapa

Без да коментираме повече, искам да кажа че рибките които си събрал в аквариума са несъвместими по изисквания за живот. Особено Златните са в разрез с условоията в които се отглеждат Скалариите. Последно те приканвам да почетеш малко за всяка рибка   преди да предприемаш  някакви действия по отглеждането й в аквариума ти.

njoyz

Мойта лампа е LED и може да се намалява -като я намаля, всичките неони стават активни и беснеят, незнам точно как,но пробвай и ти.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Caxapa

Цитат на: njoyz - 19.11.2013 17:47
Мойта лампа е LED и може да се намалява -като я намаля, всичките неони стават активни и беснеят, незнам точно как,но пробвай и ти.
*offtopic Значи трябва да ги ваксинираш против бяс!

njoyz

Драги ми Смехурко, слушам.
(шега не се обиждай)(off topic, ама трябваше да отговоря :D)
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

Similar topics (5)

6165

Публикации: 14
Прегледи: 5207

12014

Започната от ceko9112


Публикации: 1
Прегледи: 3525

21495

Започната от Pavel Qmboliqta


Публикации: 7
Прегледи: 3994

31617

Публикации: 1
Прегледи: 2329

2551

Публикации: 5
Прегледи: 6062