• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 09:20

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да използваме флората за да подобрим комфорта на рибките.

Започната от batRambo, 24.07.2007 01:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

batRambo

Не съм спец в отглеждането на растения, но започвам тази тема в отговор на пост-а на Stas в темата "Полезната фауна за стабилна среда в аквариума".
Лично аз в моите аквариуми нямам грунд а в отделни съдове съм засадил гигандски валиснерия и криптокорина с цел по-голяма площ за анциструсите които развъждам. Не е красиво но все пак целта ми е  комфорт на анциструсите.

Stas може би заглавието на темата не е много правилно формулирано така че ако искаш го промени.

malomir

След като нямаш грунд къде си засадил Валиснерията и Криптокорината и как по този начин създаваш по голяма площ за Анциструсите?

Longanlon

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2FLonganlon.2.gif&hash=89a29c11af8a650ec7ddb49df6bd62ce3a6f8f5b

batRambo

Цитат на: malomir - 24.07.2007 06:46
как по този начин създаваш по голяма площ за Анциструсите?
Да речем че едно листо на гигантската криптокорина е дълго 1 метър и е широко средно 2 см и има 2 страни => 100*2*2=400 кв.см. за едно листо. Ако приемем че имаме 5 криптокорини с по 5 листа стават 10000 кв.см. което е 1 квадратен метър допълнителна площ.

ilsa

Добре де аз не можах да разбера защо НЕ на МОЗАЙКАТТА?? аз имам в малкия от 6 месеца и няма проблеми >??? имам няколко умрели рибки ама мисля че е от прехранването???
70л 86х30х26

botan

Защото мозайката е вид калциев карбонат което директно повишава твърдоста на водата, за някои растения и риби Да, но не за всички. :-)

eventer

Цитат на: botan - 17.12.2007 20:06
Защото мозайката е вид калциев карбонат което директно повишава твърдоста на водата, за някои растения и риби Да, но не за всички. :-)
... ДА, например за гупите.
Подводно животновъдство и подводно земеделие

ilsa

добре на трихогастерите, анциструсите, тернеция, червен фантом, данио, бети, неони ?? пречи ли им ??
А и на циркулацията на водата пречи ли???
70л 86х30х26

botan

Ами чети де, влизаш в сайта и гледаш за всяка една от рибките си, коя какво изисква и се стремиш всички рибки в аквариум да изискват приблизително еднакви условия.

ilsa

70л 86х30х26

miTko

Цитат на: botan - 17.12.2007 20:06
Защото мозайката е вид калциев карбонат което директно повишава твърдоста на водата, за някои растения и риби Да, но не за всички. :-)
Само че освен бяла мозайка има и черна! Човекът не е споменал каква. Черната ми беше грунд година и половина. Вярно остра е, но става. Само трябва да се промива много повече от пясъка в началото.
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

11253

Публикации: 5
Прегледи: 3759

7457

Публикации: 11
Прегледи: 5567

51183

Публикации: 5
Прегледи: 3648

59691

Публикации: 7
Прегледи: 7501