• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:18

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Добра комбинация ли е ?

Започната от bells, 03.03.2010 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Rider

Белс много добре си стартирала.Може да вземеш мъх за кокосите.Смятам ,че като се развият растенията ще стане още по-добре!! *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*

vasso

Много е хубаво така! *DRINK*

bells

Благодаря на всички!
Ето малко новини- женската апистограма се оцвети в жълто, гони всички други обитатели на аквариума без мъжкия, а като той отиде до нея тя излеза от онова с дупките и почва да се криви и да го преследва и да маха с опашка- мисля,че иска да хвърлят хайвер, но мъжкият не обръща никакво внимание. Докато женската стои непрекъснато в онова с дупките,мъжкия вече не го е страх от мен и обикаля насякъде. Храня ги и дафния на Тропикал и сера випан. Мъжкия се качва да яде, а женската е заета да гони всички обитатели. Но когато нещо падне и тя похапва. Анциструсите си имат лидер-един малко по едър от останалите. Той заема почитното място  около и в кокосите. 
Ето снимка на женската  от 2 ден след купуването и:

Eто я сега:


Ето то мъжкия сега:


Един анциструс:

И аквариума:

П.П. Трихогастера го няма, биеше апистограмите.

Rider

Става все по-добре и по-добре ,а относно апистограмите нишо не мога да ти кажа. *dontknow*

nickcave

Здравей !
Поздравления че си избрала апистограмите ! Изключително интересни и красиви рибки !
Но ще трябва да им създадеш и подходящи условия в аквариума ! Трябвабва да им осигуриш множество укрития, ще ти трябва някой друг корен, подходящи камъни ....кокосите за мен лично не са удачно решение.
Поведението на женската е нормално, може да и предстои да полага хайвер, но може и да се дължи именно на липсата на подходящи укрития. Аз съм с две женси и един мъжки, също от Райко и се чувстват чудесно в компанията на 7 неона и две молинезии.
За 60 литров аквариум толкова рибки са горе долу достатъчно !
Желая ти успехи в развитието на аквариума !

Асен Евгениев

Успех и скоро да се похвалиш с поколение. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bells

Да ви питам,току що излюпих артемия,ако я дам на апистограмите ще я ядът ли

bluefire

слагай не се притеснявай  всички ядът яртемия  няма риба дето да не яде артемия   :popcorn:

raiko

Преди това спри временно филтъра!

abaro

Според мен е сигурно че вече са хвърлили хайвера - Женската e пожълтяла и е "изцедена" (корема и е хлътнал). Мъжкия също изглежда така. Така че - честито!
Дано да имаш късмет и да е оплоден хайвера и да се излюпи нещо от него.
Успех!
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

bells

Мале наитина има хайвер. Женската почти винаги е при него и го пази. Давайте сега съвети какво да правя.
: 20.03.2010г 23:11ч
Махнах всички риби от аквариума освен апистограмите. Малките днес се излюпиха.  *YAHOO*

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bells

Ето го и аквариума днес. Обитатели- апистограмчета какаду-към 10 броики и маика им-баща им умря преди месец.




А някои знае ли какво е това растение ?


и това

Similar topics (5)

15807

Публикации: 9
Прегледи: 9762

37755

Публикации: 12
Прегледи: 4833

4766

Публикации: 3
Прегледи: 2885

15516

Публикации: 6
Прегледи: 3487

16661

Публикации: 12
Прегледи: 3903