• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
21.05.2024 20:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

какъв аквариум да избера

Започната от getsata73, 14.11.2010 21:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

getsata73

Здравейте колеги ! Дойде време и аз  да сменя аквариума с по-голям .Според мястото в хола  ме устройват размери -80/35/50.Единият вариант е да ми го направят със стъклен капак за около 140 л.X 0,90 лв=126 лв (за 90 стотинки ми дадоха оферта най-ниско) ,другият е заводски resun sm 800 -140 л ,със пластмасов капак и енергоспестяващи лампи 2X20 w за 202 лв и доставка.Някой има ли впечатления от  подобен аквариум, а ще се радвам и на  вашите  мнения за и против единият от вариантите.
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

Giorgio_Armano

би било по добре ако имаш възможност да го направиш по широк
*THUMBS UP*
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

ceco

Съгласен съм с горното мнение, 35 см са малко. Първо трябва да решиш какво искаш да гледаш в него и след това ще избереш и подходящите размери. В общия случай на осветлението на готовите аквариуми е недостатъчно, ако решиш да го правиш растителен.

getsata73

Ще местя живородките в него, а от растенията засега имам криптокорина и роголистник.Обаче сега аквата е вградена в един шкаф и не се вижда отстрани и отгоре, а след ремонта ще е отделен елемент от интериора.Стъклен капак не се връзва добре, даже хич а и за лампите трябва да мисля  наново .То и така ще стане, но най-вече дали ще е красиво като готовият resun или ще си играя за нищо ?
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

barabata

На готовите решения винаги светлината им е малко.
Огледай се могат ли да се добавят осветителни тела в капака.
ширина 35 см и височина 50 см . Аз навремето скочих на такъв - сам си го правих . За да бръкнеш до дъното винаги си мокрех ръкавите около рамото или като си изкарваш ръката и се стича неприятно. Подготвях се предварително за всяко бъркане. Отделно дъното е с много малка площ и много малко растения поема. Тесен е аквариума и малко на брой конвенционални решения за осветление може да ползваш. Трябва да наблегнеш на лампи с малки размери и голямо отдаване на светлина - това вдига цената на осветлението.
Един аквариум в който има растения е повече широк отколкото висок. Това е най-добрата форма за аквариум.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

getsata73

''Пълна аквариум 115 литра с ефективни термоформовани черно покритие, пълна със система за неоново осветление с две Т8 18W, 150W нагревател, вътрешен филтър помпа SP 980 Resun регулируеми canolicchi Resun порест, въглен гъба Resun биологични термометър.
Капакът е отвор за по цялата дължина на резервоара в задната част има две "пукнатини", твой приятел за подаване на захранващи кабели и тръби за външен филтър.
Размер: 80x35x50h с капак, не можеш да налееш вода до 40 см височина, а останалата част от пространството е заета от капака и светлини.''https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi54.tinypic.com%2F2lkxreq.jpg&hash=ba19eadfc2122c5066215f6add5f3369bb90cf43
========================================================================================
това инфо е от италиански сайт с гугъл превод, смятате ли че стъклото е високо 40 см а останалите 10 са заради капака ? От снимката не личи да има място за допълнителни лампи но тези не са ли достатъчни ?
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

slayerp5


wire

Това 0,90лв./литър за колко милиметра стъкло е? Гледа ли офертите във форума?
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

getsata73

0,90лв е за 6мм стъкло ,а от форума колегата Giorgio_Armano даде хубава цена .Но все по-навит съм да взема нещо натраво с пластмасов капак и осветление ,стига ширината и височината да са почти еднакви!
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

wire

36W за 120 литра вода ми се виждат прекалено малко *NO* 0,3 коефициент, особено за тези 50см. височина...Това е за готовия капак. Все пак, ако ще купуваш нещо за 200лв., няма да гледаш 3 малки риби и 1 растение, нали? Помисли си. Виж как се прави капак, има достатъчно инфо във форума и не е чак толкова трудно :-) Ти си знаеш, но все пак  ;-)
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

хамлет

Поддържам мнението на другите, макар и от съвсем скоро занимаващ се с акваристика така се хвърлих на един готов вариянт и сега се тръшкам как да си дигна осветеността и май ще минавам изцяло на диодно осветление. За 54литра аквариум 1 пура 15 Вата е абсолютно недостатъчна, за този 125 с две пури е същата работа, 80% от растенията които съм сложил не са добре. Единствено 2-3 има които изкарват нови листа другите вехнат яко.

getsata73

Както вьрви ще се маистори нещо с ламинат или пдч  :-)а за диодното осветление ще видя цените на илиенци и ще ги напиша тук да ги обсъдим !
Аквариум 170 lt. населен с :
Анциструс 2бр.
Тернеция 4 бр.
барбус Тетразона 8 бр.
Барбус Калифорнийски(зелен)  7 бр.
Серпа 1 бр.
Крибензис 4 бр.
Лабео френатус 2 бр.
Едно е да искаш,друго да можеш,а трето и четвърто-да го направиш !      Н.Хайтов

Similar topics (5)

26570

Публикации: 1
Прегледи: 2457

48017

Публикации: 8
Прегледи: 3360

7535

Публикации: 9
Прегледи: 5745

20624

Публикации: 44
Прегледи: 22840