• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.06.2024 16:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Охлюв от нищото?

Започната от durty, 26.07.2011 18:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Цитат на: mario.d.k - 01.08.2011 12:00
Нистатина влияе ли на нитрифициращите бактерии, ще скапе ли азотния цикъл?

Да, скапва го.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Slavov

Цитат на: salamandar - 01.08.2011 22:04
Или да ги изловиш и да пуснеш обява че се продават/подаряват  *JOKINGLY*
Яйцата остават, и пак се почва с по 1/2, щом след рестарт, но грунда не го варих, само го минах на ръка камъче по камъче, растенията обилно ги прегледах за яйца, и пак станаха 200, но сега са към 10-20 благодарение на хелените и обиране когато сменям водата и са се скупчили от страх в ъгъла зад филтъра......

salamandar

Бяха ми казали в един магазин че Боция клоун ги хрупка рия охлюви,но така и не си купих понеже 6лв за боция ми се видяха много но сега съжелявам  :-|.Макар че може и да са ма метнали в трънките.

Slavov

Е то и аз така съм чел, ама като не искам боция   какво правим тогава ? :)

salamandar

Е аз само споменавам че ако иска може да си купи като мин. препоръчват 3бр боци.Може да опита с тях,а и що те изглеждат симпатични,ако намеря ще си взема този път че и аз имам някой друг охлюв.
Пък ти като неискаш боция ще се биеш срещу вятърни мелници  :-P

Slavov

Е за 500 литров акваирум 3 боции ми се струват нормални впредвид ако иска да си ги запази за 1/2 години... много са бързи и голям хаус правят, така че аз ще си върта мелницата, и 5-те хелени накрая като спят , дори тогава пипалото ще им е в бойна позиция и ще дебнат за някое новоизлюпено охлювченце ;)

durty

За боция и аз мислех ама по таблицата ли къде гледах няма да се разберат със скалариите ли беше с другите риби ли беше не си спомням точно. Ще видя тази седмица какво ще става и в краен случай може и да взема няколко Хелени какво да се прави ще караме с охлюви  :duvar:
Real eyes realize real lies.

Similar topics (5)

57805

Започната от MechoPuh


Публикации: 3
Прегледи: 1833

24235

Публикации: 5
Прегледи: 3684

32829

Започната от sisibest


Публикации: 11
Прегледи: 3891

47099

Публикации: 19
Прегледи: 6629

30604

Публикации: 6
Прегледи: 7309