• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

аматьорски проблеми

Започната от Ribofil, 06.02.2005 22:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Е какво пък толкова е трудно?!
Имаш аквариума, 200 литра.
Трябва ти филтър. Препоръчвам ти външен - минимум 100 лева.

Какво ще гледаш, ако ще гледаш растения, трябва да мислиш за доста лампи, ако ще гледаш само риби, може да минеш и с една.

Нагревател - за 20 лева ще си вземеш един aqua el. Не че ги регламирам, аз имам Сера, но нали за по тънко говорим.

Е какво друго?!!
А вода. Ами това е :lol:
Другото ...постепенно :lol:

Пък ние сме си тук, ще дадем ъкъл.

abaro

Ribofil твоя аквариум да не е на Aquael? Щото ако е така те мисля че имат вграден филтър в капака.
А ако нямаш никакъв опит не можеш да почнеш с дискуси или малавийски цихлиди колкото и да ти харесват. Просто има видове риби които изискват повече прецизност при отглеждането.
Аз примерно бих пуснал десетина лабиринтови (в началото 2) - трихогастери, колизи, бети не + 3-4 сомчета коридорас (аенеус, палеатос, джоли) и 2-3 анциструса. За първите 2 месеца вероятно ще има жертви но постепенно ще се понаучиш и ще имаш по-изчистена идея какво искаш да гледаш. Тези риби са евтини - общо под 20лв.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Ribofil

не е на акуа...чесно да ви кажа незнам какъв е....останал е от баща ми който дълго време е работил в зоопарка в Москва - съответно е на около 20-на години според мен, вчера го тествах и сега е пълен с вода и за мое удовлетворение не изпуска от никъде - и пак помощ"за съжаление нямам фотоапарат" в двойното дъно имам вградени две клапи - отстрани излизат и две тръбички- сигурно служат за източване, но нали ще засмукват и грунда - отворът е около 7-8 мм, или се слагат някакви тръбички които излизат над грунда??? но клапите работят спират прекрасно и никъде не протичат?? за какво още могат да се ползват???, между другото изчетох и темата за "добрите риби" не, че се ограмотих кой-знае колко, но поне придобих представа за евентуални първи жители..
..и още - за ПетШоп?разгледах тях..нямам още ясна представа за цени, но ми привлече погледа външен филтър-канистра на Сера за 158 лв ако не се лъжа, има ли някой отзиви за тях?? и дали в комбинация с вътрешен ще даде нужната филтрация??....между другото "помещението" ми побра точно 220л..

niky

Не съм ползвал филтър на Сера, но определено не е лош.
Вътрешен филтър НЕ ТИ трябва.

Тия клапи ?! Малко ме притесняват ако са на дъното.

Всъщност какви са размерите на тоя водоем?

abaro

Това двойно дъно може би е дънен филтър. Опиши го по-подробно или поразгледай тук там за дънни филтри да видиш дали е същото.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Ribofil

Ники размерът е...110-40-60 но дъното е около 6 см, непрозрачно, отстрани излизат две тръбички с врътки с половин оборот за затваряне-отваряне, но пък отвътре се издават на около сантим от дъното и са точно в ъгъла?? незнам, търсих но нищо определено ненамерих за това?? все пак е доста стар и едва ли има някакви модерни технологии в това двойно дъно...мисля да ги запуша с външни тапи и като се покрие с грунд няма и да се виждат))..ако пък някой има някакво мнение за какво са.....

NikolaV

Относно обема на аквариума: При тебе е точно 264 л. Обема се получава като умножиш височината по ширината по дължината и делиш на 1000  :wink:

Ribofil

to Nikolav....хм...забравяш двойното ми дъно май)) ъглите също изяждат няколко литра, а пък и вчера ги изброих 220л когато го пълних)))

niky

това 60 височина ли е? Доста височък е.

Иначе за дъното - явно е някакъв дънен филтър, да знаеш.
Това че е стар, не значи че сега сме открили топлата вода.
Няма проблем, само да не изпуска отнякъде, иначе ...не го мисли изобщо.
Предполагам има и капак.

miTko

Старите неща често са по-здрави от новите! (не визирам себе си...)Еволюция. :wink:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

59367

Публикации: 13
Прегледи: 5770

37191

Публикации: 11
Прегледи: 6821

17707

Публикации: 5
Прегледи: 3861

43122

Публикации: 17
Прегледи: 5938

27985

Публикации: 11
Прегледи: 5498