• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.05.2024 19:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Мътен аквариум

Започната от the_best, 05.04.2007 14:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

the_best

Прав си! Повтори се. Хора помагайте. Незнам какво става. Няма ли препарати някакви? 5 дена и стана същата боза като преди. Дали не гние нещо вече се чудя. Имам две дръвчета, които си купих от Дискус. Може ли да е от помпата? Чистя я, но нз вече и всичко ми се струва подозрително. Какво да правя?

torsade

Защо просто не изчакаш...?
Охлювът не ни е враг!

MeTogu

Цитат на: theater - 06.04.2007 09:30
Колега, би ли аргументирал идеята си? Какво се получава в аквариума при сваляне на температурата до 22 градуса, което би рефлектирало на побелялата вода?
Ами колега какво искаш да ти аргоментирам!Аз го направих и не мога да ти кажа точно какво се е случило!
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

bengan

Цитат на: MDMA - 06.04.2007 13:49
На колко време сменяш 1/5 от водата?Ако сменяш всеки ден би трявало да си забелязал от личния си опит че новата вода известно време стои леко бледа и бяла....това е от варовика които след време се изпарява.....а ако е постояно бяла вече имаш др проблем...:)
: 06.04.2007г 13:01ч
Опс.... не от варовика ами от хлорната вар във водата....
в момента акъла ми е насочен към Висша Математика 3 и се подведах
сори.....:Д
Стига с тази трета математка бе, не я ли взе вече. Да не си при баба нада, там вземане няма оставяи я за на есен.

islander

Ех, колко от проблемите свързани с твардостта на водата и не само щаха да отпаднат, ако можехме да изпаряваме варовика...накара ме да се замисля.

Flober

20.05.2007 14:51 #20 Last Edit: 20.05.2007 14:53 by Flober
ЕЕЕ ако намериш начин да изпариш варовика  *privet* пусни едно лично (само аз и ти ще си знаем)  *ROFL*.А иначе, the_best колко пъти ти се писа-не бързай, изчакай? Малко търпение никога нее излишно

MeTogu

Айде сега да Ви видя специалисти.Помътня ми аквариума 140л!В него има 150-ина анциструса и 7-8 живородки.Температурата е 26 градуса храня с спирулина на люспи хапчета на тропикал и пускам съвсем малко чернодробна за живородките!Има 1 камък и 1 кофичка с много гигантска криптокорина - голо дъно.От 4-5 дена мътнее и сменям по 10% от водата и обирам акитата им!
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

bengan

Цитат на: MeTogu - 23.05.2007 17:35
Айде сега да Ви видя специалисти.Помътня ми аквариума 140л!В него има 150-ина анциструса и 7-8 живородки.Температурата е 26 градуса храня с спирулина на люспи хапчета на тропикал и пускам съвсем малко чернодробна за живородките!Има 1 камък и 1 кофичка с много гигантска криптокорина - голо дъно.От 4-5 дена мътнее и сменям по 10% от водата и обирам акитата им!
Досега във форума не съм забелязал някои да се представя като специалист така че не ги юркаи. По добре ни разкажи как си решил проблема си, виждам че си предприел някои деиствия които ако не ти помогнат то поне няма да ти навредят.

Stas

Методи, при така поставен въпроса дали някой би имал желание да ти помогне?
Дано има...

MeTogu

Искам само да кажа че на няколко пъти бях обиден относно компетентноста която имам и това че съм спамел!А и то няма как да дойде и да ми помогне повечето пъти сам си оправям проблемите.Дадоха ми сега някакво лекарсво което не помогна.И пак ще се спасявам сам!
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Stas

Мътното зеленикаво ли е или е като мляко?
Кога се появи, т.е. вследствие на какво, ако си забелязал?
В определини случай смяната на вода никак не помага, имай предвид!

MeTogu

Мътно като мръсно,но аквариума ми е 140 л с AQUA EL среден размер и е доста добра!2-3 пъти подменях по 20-30% но не помогна - дори и след това лекарство което ми даде един доктор (ivokilli).
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

миа

и аз имам същия проблем.не искам да наплашвам никого но аз я оставих по дълго мътна и днес ми умряха почти всичките рибки. :'(

MeTogu

Защо не писа по-рано да помогнем.На мен ми умряха няколко (2-5) само.Трябва да го поддържаш все пак малко,не може да го изоставиш! :-|
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

миа

днеска смених водата нама НИЩО в аквариума нито термометър само няколко камъчета

Similar topics (5)

11206

Публикации: 35
Прегледи: 16832

3319

Публикации: 20
Прегледи: 6781

15098

Публикации: 1
Прегледи: 2382

32993

Публикации: 1
Прегледи: 1579

32399

Публикации: 9
Прегледи: 3725