Автор Тема: Заменяне на груда с нов  (Прочетена 142 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ivanpz6

• Потребител
  • Публикации: 137
Заменяне на груда с нов
« -: 14.06.2019г 20:08ч »
Здравейте наскоро си взех аквариум от човек, и си дойде със грунд риби и всичко.. Искам да подменя грунда с кварцов пясък защото сега е някакъв черен, който не ми харесва а и е леко едър.. Та въпроса ми е, ако си складирам водата от аквариума сега в 10 литрови туби например и извадя стария грунд и растенията, който не са кой знае колко много, брои ли се за рестарт или.. Притеснява ме факта, че рибите са здрави и големи да не стане някой фал?

Изпратено от моят SNE-LX1 с помощта на Tapatalk

Неактивен ivanpz6

• Потребител
Re: Заменяне на груда с нов
« Отговор #1 -: 14.06.2019г 20:08ч »
На първата снимка е сегашния грунд, а на втората кварцовия пясък, с който искам да го сменя. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190614/667ea7cdb3a0d509e05371a29b199d43.jpg
Заменяне на груда с нов

Неактивен Caxapa

• глобален МОРМОРАН
  • Модератор
  • Публикации: 5 249
« Отговор #2 -: 14.06.2019г 22:10ч »
Местиш рибите в друг аквариум  с част от водата в която живеят.  Обираш водата която е останала и сменяш грунда.  Нареждаш с нова визия и  пясък и пускаш филтъра да върти. След два дена като поизбистри от мътилката  пускаш и рибоците там с останалата  вода.  Стрес винаги може да се получи но пък без проба и рискове  няма и развитие. Не споменаваш за какви литри става въпрос.

Неактивен ivanpz6

• Потребител
« Отговор #3 -: 14.06.2019г 22:10ч »
Здравей, Сахара!
Аквариума е 175 литра имам още ееин 55 литров но  с толкова риби за 3-4 дни ще стане лудница.. Да не говорим, че има крибензиси териториални риби и слаларии в тези 55 литра

Преобразуване метрична - английска система
oF <=> oC in <=> cm G <=> L
Обем на аквариум
Дължина см
Ширина см
Височина см
L G
Тегло и обем на грунд
Дължина см
Ширина см
Височина см