• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 14:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

аквариум филтрация?????

Започната от krumkoko, 20.02.2014 16:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

krumkoko

Тъи като не съм на ясно искам да попитам дали мога да завартя вътрешната филтрираща помпа да не  духа по дължината на аквариума да духа по ширина защото имам чуство че ми духа растенията много аквата е 80 литра помпата е 780 литра на ч

Ivan_S

Може. Даже може да си сложиш по-дълга флейта по цялата дължина на аквариума и така ще прави течение по ширината му. Казано с други думи ще "духа" от задното към предното стъкло.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

krumkoko

С флеита няма как щото имам въздушна стена просто искахх да питам щото ме е страх да не се овърка нещо цикала

Ivan_S

Едва ли ще се обърка цикъла  :-). Може да се обърка, ако течението е толкова слабо, че почти цялото дъно е в мъртва зона и няма насищане с кислород на нитрифициращите бактерии.

Ако въздушната стена ти е за украса само, сигурно можеш да го преглътнеш :). Ако считаш, че с нея, пък добавяш някакъв кислород във водата, не е съвсем така. Добавя допълнително 10-15% над това, което се вкарва от повърхността с течението. Та, ако пренебрегнеш стената, можеш да сложиш дълга флейта.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

krumkoko

Значи завъртях помпата и виждам че растенията се клатушкат лекичко мисля че има леко течение

Асен Евгениев

Цитат на: krumkoko - 20.02.2014 18:47
завъртях помпата
Така, както си завъртял филтъра по късата страна, и при залесен аквариум, почти
сигурно е, че няма добра циркулация в другия край.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Ivan_S

Цитат на: krumkoko - 20.02.2014 18:47
Значи завъртях помпата и виждам че растенията се клатушкат лекичко мисля че има леко течение

Течението не трябва да се силно или леко, а такова, че да снабдява грунда с кислород. Ако нямаш движение на водата по цялата дължина или цялата ширина на аквариума, значи в някои участъци имаш мъртви зони и в тях вероятно ще имаш проблеми - да речем трупане на органика, образуване и задържане на метан, измиране на нитрифициращите бактерии и т.н. Помисли си пак за по-дълга флейта или върни филтъра както си беше преди да го завъртиш.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

krumkoko

ще го вьрна на пр. място  :-)

krumkoko

24.02.2014 18:03 #8 Last Edit: 24.02.2014 18:19 by Caxapa
А аквата аквариума е дълга с дължина 80 санта сантиметра и флейтата от край до край ли треа трябва да е? ас Азси направих една  20 санта сантиметра и я сложих на ширина ама не знам дали ше ще върши работа и ако трябва да а по дължината къде в аквата треа в аквариума тябва да е? В горния край или по средата някъде?
   

Ivan_S

Както си я сложил, трябва да върши работа. Лесно ще го установиш като пускаш храна. Все някоя частица потъва. Виж как се движи от течението и ще разбереш каква е посоката му. Трябва така да е, че каквото е издухано от флейтата, да се връща пак при филтъра, за да може да бъде засмукано.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Rashidos

И аз го имам проблема с филтъра и много искам да сложа флейта но не знам как :(
филтърът е следния
https://www.aquariumproductswholesale.com/secure/images/products/16.jpg

koifish

Цитат на: Rashidos - 11.03.2014 10:24
И аз го имам проблема с филтъра и много искам да сложа флейта но не знам как :(
филтърът е следния
https://www.aquariumproductswholesale.com/secure/images/products/16.jpg
Предполагам, че сивата капачка е на резба 1/2-ра. В селскостопанските магазини (примерно Сортови Семена) продават пластмасови колена от едната страна с резба от другата с щуцер за мъркуч. Тези колена са за капковото напояване. Купуваш си едно такова коляно,една тръбичка правиш и 20-тина дупки с шило и готово.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Rashidos

Благодаря много
Вземам обедна почивка и хуквам да проверя дали е на резба и да бегам до агро аптеката :)

Similar topics (5)

54994

Публикации: 25
Прегледи: 8174

57575

Публикации: 1
Прегледи: 1945

52996

Публикации: 11
Прегледи: 5970

59314

Публикации: 13
Прегледи: 4911

50654

Публикации: 1
Прегледи: 1972