• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 17:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Стартиране на 240л

Започната от pluvka86, 20.11.2022 18:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pluvka86

Привет на всички,
Мина доста време и вече сме много по-близо до нанасянето в новия апартамент.  *DANCE* Мисля, че е време да се помисли на новата техника, която ще си купя. От предният аквариум ми остана само.....аквариумът и нагревателят и шкафът. Сега трябва да се инвестира в нов канистър. Идеята ми за новия проект, ще е или дискус или африкански цихлиди. Кой филтър да си купя..това е въпросът. Привърженик съм на JBL и Ехайм. Чета хубави неща за Флувал. Малко съм объркан. Цените няма да ги коментирам...направо са се оляли вече, но все пак трябва да купя, а и това си е добра инвестиция. Искам да е тих и да е поне 1500л/ч. Какво мислите по въпросът? Отворен съм за всякакви мнения.
260л
2х54W T5 Sylvania Aquastar + Philips 865
EHEIM professionel 5e 450

kstoilov

Привет,
Имам Eheim Proffessionel 4+ 250 от поне 6 години и съм изключително доволен от него.
Работи безотказно и тихо. Дебита с годините е точно такъв, какъвто е специфициран от производителя. Аз съм със 126 л аквариум.
Единствено му се счупи крана, който изключва маркучите (може би и поради моя небрежност). Дълго време си работи и със счупения, но наскоро си купих нова част за трийсетина лева. За да облекча обслужването на филтъра.
Това е валидно за всички продукти от тази марка, които имам, и предпочитам. Нали е хоби все пак.
1500 л/мин 4+ няма, но гледам други модели от Professionel серията има.
Не знам дали за този дебит няма да е по-добре да са 2 филтъра, заради водната струя предимно. Но бюджета в този случай ще набъбне доста.
От другите марки нямам наблюдения и не мога да изкажа мнение. Ще е интересно да чуем и други мнения.

Lightning_boy

И двете марки са чук. Флувал имам, FX4 шуми, няма начин просто. Дебита е жесток, но моето коритце е 400л. Ако държиш да имаш силен потоко, според мен JBL-a ще ти свърши чудесна работа. Чакам развитие по темата колега  *DANCE*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Similar topics (5)

54450

Публикации: 15
Прегледи: 6170

50189

Публикации: 12
Прегледи: 5376

59956

Публикации: 16
Прегледи: 3080

57395

Публикации: 4
Прегледи: 2706

50495

Публикации: 24
Прегледи: 7233