• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 22:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвети и критики за новостартиан аквариум

Започната от kraimirr, 23.10.2014 20:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

skorpi_zoo

Оххх...... Какви торове,какви ЦО-та и кви 5 лева.
Колегата с аквариума има точно 3 растениица вътре,при това нито едно от тях няма големи нужди от ЦО.

Приятел намали малко темпото ( спри да слагаш глупости във водата и ЦО-то).
Аквариума ти е нов,а за стартирането на нов аквариум с ЦО ти трябват поне десеторно повече растения и то за самото стартиране повечето бързорастящи.

Ако го хвана тоя Мърфи...

saxon

Цитат на: skorpi_zoo - 08.11.2014 07:18
Оххх...... Какви торове,какви ЦО-та и кви 5 лева.
Колегата с аквариума има точно 3 растениица вътре,при това нито едно от тях няма големи нужди от ЦО.

Приятел намали малко темпото ( спри да слагаш глупости във водата и ЦО-то).
Аквариума ти е нов,а за стартирането на нов аквариум с ЦО ти трябват поне десеторно повече растения и то за самото стартиране повечето бързорастящи.


Абсолютно съм съгласен с колегата.Сложи  егерия,роголистник или други евтини и непретенциозни бързорастящи расения.

micka

Абе колега не е ли много малко растоянието от горе, как въобще си успял да вкараш камъните вътре и как го обслужваш? Според мен на тая тел не и е мястото в аквариума. Иначе аквариумчето изглежда супер. А какви ще са обитателите на това кътче от природата?

kraimirr

Цитат на: skorpi_zoo - 08.11.2014 07:18
Оххх...... Какви торове,какви ЦО-та и кви 5 лева.
Колегата с аквариума има точно 3 растениица вътре,при това нито едно от тях няма големи нужди от ЦО.

Приятел намали малко темпото ( спри да слагаш глупости във водата и ЦО-то).
Аквариума ти е нов,а за стартирането на нов аквариум с ЦО ти трябват поне десеторно повече растения и то за самото стартиране повечето бързорастящи.

Аквариума няма ЦО, а по принцип в сряда се появи мътно бяла вода така, че за сега съм спрял да торя и да слагам каквото и да е. Правя смени на водата с престояла около 20% през 2 дни и водата лека по лека почна да се избистря.
Мисля от понеделник или вторник да възстановя торенето и да добавям нитрати и фосфати. Какво мислите?
Цитат на: M14iro - 07.11.2014 23:58
Тези  тестове 5в1 са много зле,както казва колегата Петко.
Мисля да си купя тестове на JBL 6 в 1 тези по добри ли са или да не се набутвам отново?
Цитат на: micka - 08.11.2014 21:45
Абе колега не е ли много малко растоянието от горе, как въобще си успял да вкараш камъните вътре и как го обслужваш? Според мен на тая тел не и е мястото в аквариума. Иначе аквариумчето изглежда супер. А какви ще са обитателите на това кътче от природата?
Камъните и корена са поставени преди да се стартира аквариума. Иначе обслужването е малко тегаво,  но засега се справям. В момента има 2 Анциструса и 1 Коридарос (Коридаросите бяха 2 и много ме е яд че избързах с пускането на рибките трябваше да изчакам повечко) За донапълването с рибки ще чакам поне още 2 седмици. Смяам да добавя неонки, данио (насочил съм се към пасажни рибки) Вие също може да дадете предложения с какво да го напълня. А относно телта: Искам вместо фон да се получи ефекта от клипа  :-)

tomatomov197

   Аквариума ти може да стане чуден , но отгоре наистина ти е малко мястото .  Трябва търпение в акваристиката , лека-полека , като завъдиш повече риби , не ти трябва да слагаш нитрат и фосфат .  Освен това , не знам защо чакаш водата да престои , а не наливаш директно от чешмата .  С маркуч - аут , и после със същия - ин :)  След рибите , и растенията ще ти тръгнат , трябва търпение ...
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

kraimirr

Цитат на: tomatomov197 - 09.11.2014 22:08
   Аквариума ти може да стане чуден , но отгоре наистина ти е малко мястото .  Трябва търпение в акваристиката , лека-полека , като завъдиш повече риби , не ти трябва да слагаш нитрат и фосфат .  Освен това , не знам защо чакаш водата да престои , а не наливаш директно от чешмата .  С маркуч - аут , и после със същия - ин :)  След рибите , и растенията ще ти тръгнат , трябва търпение ...
Водата я чакам да престои защото май точно от това наливане директно от чешмата почна да побелява. Смятам след като завърти добре азотния цикъл смените да ги правя директно от чешмата.

sVGNsali

JBL 6in 1 не стават. В смисъл, ориентир са, за начинаещи колкото да не се набутваш.. но аз имам, ползвах ги 2-3 пъти и така си останаха.
Не разбрах защо ще сменяш водата директно от чешмата? Няма ли да престоява? Или бойлерна ще използваш? Ако така, трябва да имаш някакви препарати, защото може да си вкараш автогол така.
Аз мисля, че е раничко за торене. Даже бих ти препоръчал нищо да не пипаш..
Алгии лесно се завъждат, но трудно се махат. Не бързай, остави торенето сега. Питай патило..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Caxapa

Ей, объркахте го колегата с това смяна на водата директно от чешмата или с престояла. Аз също предлагам да се "поизгърби" с тези смени на престояла вода и едва като се "накваси" достатъчно да си пълни  директно от чешмата макар  това да си е един риск, предвид  нестабилните стойности на параметрите на водата в БГ. Томата е "старо куче" в хобито и надушва опасностите още преди да е сложил ръка на ръкохватката на крана на чешмата. Колегата Севгин е прав..Карай си по метода   наливане и преливане от туби. И тези торове и Со2  ..все тунинги но и за тях си има ред и време.

kraimirr

Здравенте от ново. От много четене вече съвсем се омотах. Водата в аквариума продължава да е мътна. Не мога да преценя дали е бяла или зелена. Ето снимки:https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftapatalk.imageshack.com%2Fv2%2F360x360q90%2F14%2F11%2F15%2Fa5b5c3c60e34959830a6df0299c63071.jpg&hash=bb8fde2c3f5507d29e3dfad5be3be64597905da2https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftapatalk.imageshack.com%2Fv2%2F360x360q90%2F14%2F11%2F15%2F8a7abfdfb4f0decaeedc640e5ee1f3a5.jpg&hash=bd028ccb163be3f417a8fcd6c4a75f5cf9bec80a
Относно смените на содата също се омотах (във форума търсачката има постове за ежедневни смени за смени през ден, а един познат ми каза да не сменям нищо поне 2 седмици) . Във водата продължавам да не добавям нищо, рибките ги храня на два дни 1 път.
Моля дайте съвет през какво време и по колко да сменям водата. Между временно и друция коридарос си замина :(  водата за сега продължавам да я сменям през ден около 30%


Sent from my iPhone using Tapatalk

bunzip2

Колега, много често сменяш.
Нарушил си азотния цикъл, или ако е нов аквариума не може да се завърти изобщо цикъл (не съм чел цялата тема). За това е мътна и водата.
Спри да сменяш водата толкова често. Веднъж седмично 20-30% е достатъчно. Рибите ти за това умират. Укроти малко положението и не се заглеждай много... остави аквариума да се зацикли и всичко ще си дойде на мястото! И водата ще се избистри.

sVGNsali

Колега, тия камъни да не ти въртят някакви номера?
Иначе, не че препоръчвам, но някакви подобрители на водата може да пробваш. Аз имам JBL Biotopol. Върши там някакви си работа.
А за смените на водата:
- седмични - 1 или 2 по 20-30%;
- лечение или борба - варират според случая.
Пробвай да сложиш в стъклена кана или чаша водата, която ползваш за смените. Изчакай един ден и после срещу светлината гледай. .ако има нещо, значи там е проблема.
Ако е бистра значи в аквата нещо.. абе аз бих манал тия камъни.
Аз също имах коридорас дето си умря ей така, от нищото.
Много са малко колегите, почнали без загуби..

bunzip2 е прав. Споко..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

Caxapa

Да се "поизгърбиш" имах предвид да си пълниш тубите с вода  и така да сменяш престояла вода в аквариума. НО не толкова често.  Водата в София е по мека от останалите но все пак.  Тук намекват за Азотен цикъл.. Умната с филтъра и  ако го миеш недей.. Много е рано да му "переш" гъби и медия!

Similar topics (5)

58108

Публикации: 16
Прегледи: 6631

49205

Започната от Йети


Публикации: 53
Прегледи: 19084

56037

Публикации: 7
Прегледи: 3514

54137

Публикации: 20
Прегледи: 10125

59994

Публикации: 47
Прегледи: 6768