• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 17:46

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Рибки за зацикляне на аквариума

Започната от metcheto, 26.02.2019 18:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

metcheto

"Размножаването на полезните бактерии ще се ускори(ще стане за 2 седмици), ако пуснете в аквариума няколко рибки – примерно 1/10 от всички, които възнамерявате да гледате в него. Те ще набавят храна на бактериите."

Здравейте, това е цитат от темата за азотния цикъл. Искам да Ви попитам това наистина ли е така и какви рибки е най-удачно да се пуснат за спомагане на завъртането на азотния цикъл? Мисля да пусна 2-3 сомчета, примерно коридорас, калихт или анциструси, не съм решил още какво ще гледам точно. Аквариума е 105 литров и е стартиран преди един ден. Утре ще си купя растения да засея и може и рибки да взема или да не взимам все още и да го отложа с още някой ден?
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

ivanpz6

Аз лично пуснах на 2-рата седмица 2 анциструса и са в перфектно здраве! Успех!

MeTogu

Най-добрия старт за аквариум според мен е.
Примерно 20% вода от работещ аквариум.
Преди да стартираме аквариума да пуснем вътрешният филтър (помпа) в работещ аквариум.
Или да сложим направо помпа от работещ аквариум.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

metcheto

Значи нямам възможност да взема аквариумна вода, както и да пусна филтъра в работещ аквариум или пък да сложа помпа от друг работещ аквариум. Затова питам дали да пусна 2-3 сомчета и кога точно да ги пусна: дали още утре или да изчакам още 2-3-4 дни и утре да засея малко растения.
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

wire

Изчакай поне 2 седмици. Въпросът е какви рибки ще гледаш
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

metcheto

Живородки, лабиринтови и сомчета.
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

wire

Живородките доста цапат и ще подпомогнат да се ускори цикъла при новостартиран филтър. Разбира се, сложи ги след около 2 седмици и то малко на брой - 3-4бр., след седмица пак 3-4бр. и така по малко всяка седмица. В този аквариум е препоръчително да имаш до около 20 рибки, но всичко зависи от филтъра и растенията.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

MeTogu

Цитат на: metcheto - 26.02.2019 21:41
Значи нямам възможност да взема аквариумна вода, както и да пусна филтъра в работещ аквариум или пък да сложа помпа от друг работещ аквариум. Затова питам дали да пусна 2-3 сомчета и кога точно да ги пусна: дали още утре или да изчакам още 2-3-4 дни и утре да засея малко растения.
Сомовете са доста издуржличи. Препоръчвам ти коридорас. Поради това, че са коремно дишащи.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

metcheto

Благодаря за насоките! Филтъра е вътрешен AQUAEL с дебит 500л/ч.

Публикациите са слети: 28.02.2019 21:47

22-23 рибки с този филтър(500л/ч) в този 105 литров (75д35ш40в) аквариум?? И растения ще сея също.
"Ако можех да им разкажа какво видях в теб, никой нямаше да ми повярва...Ще си кажат - мечтател ! Ако знаеха какво видях в теб, цял живот биха искали да мечтаят....."

Similar topics (5)

55581

Публикации: 13
Прегледи: 4897

54642

Започната от elegre


Публикации: 4
Прегледи: 2609

52982

Започната от miroslav576


Публикации: 1
Прегледи: 1594

60040

Публикации: 3
Прегледи: 1107

51867

Публикации: 9
Прегледи: 8634