• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
22.05.2024 21:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Риба въже (Erpetoichthys calabaricus)

Започната от woodmonster, 07.12.2014 17:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

woodmonster

07.12.2014 17:38 Last Edit: 07.12.2014 19:46 by woodmonster
Вчера си закупих такъв "звяр" (Erpetoichthys calabaricus или риба въже) - около 40 сантиметра дълъг. Отглеждам го в общ аквариум заедно с Гепицепс, 3-4 анциструса, тернеции (2 бр.) 1 САЕ, 2 Неритини, 3 Боции, 2 мулинезии, и 5-6 гупи. Искам да ме посъветвате с какво да го храня въпросния "звяр"!
Благодаря Ви!

torsade

Не се притеснявай за храната, гупите и другите дребни риби изглежда са напълно подходящи.
Охлювът не ни е враг!

woodmonster

Това ми е ясно, но на жена ми и се свидят гупите и е малко против рибата въже! Гледах доста клипчета в youtube и забелязах, че там ги хранят с някакви червеи - приличащи напълно на земен червей. Чудя се дали да не пробвам или е опасно това за другите риби? Въпросния клип може да се види тук -

torsade

Спокойно можеш да даваш земни червеи, примерно тия, дето ги продават за стръв. Няма да навредиш на другите риби.
Охлювът не ни е враг!

woodmonster

Цитат на: torsade - 07.12.2014 19:03
Спокойно можеш да даваш земни червеи, примерно тия, дето ги продават за стръв. Няма да навредиш на другите риби.
Ще послушам съвета ти! Утре ще пробвам и ще пиша! Ако имам възможност ще снимам и споделя тук!

TUISTERa

Интересно дали ще спасиш гупичките като ги заместиш с червеи :)
Callichthys callichthys(01.11.2014),Trichogaster trichopterus(01.12.2014),Ptrophyllum scalare x2 (01.12.2014),Gyrinocheilus aymonieri(29.05.2015),Trichogaster trichopterus(01.03.2016)

wwladoo

Можеш още да го храниш и с жив тубифекс, от замразените храни със хирономус  и с Артемия-майки. ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

magnit

Основния проблем с тези рибки е, че изскачат от аквариума и през много малки отвори. Добре е да ги запушиш и да не забравяш аквариума открит. Дребните рибета често стават тяхна плячка, но не са толкова агресивни и хищни като другите двойно дишащи. В аквариумите на някои любители живеят повече от десет години без да се полагат някакви специални грижи.
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

woodmonster

Ето обещания от мен клип на рибата-въже в процес на хранене. Лакомството е земен червей. Излапва се с удоволствие. Извинявам се за качеството на клипа, не е особено добро. След като днес за първи път му пуснах земен червей, беше излапан за има-няма 5 мин. Явно обаче лакомията на рибата и дойде в повече, защото след като погълна червея, започна да плува много странно и сякаш и тежеше тялото - чак падаше на дъното. Падна голямо забавления с нея. Сега почива. Някакви идеи и препоръки колко често да я храня с червеи? Всеки ден или по-рядко? Докато и осигуря това лакомство, няколко гупи дадоха фира. Една все още плува с отхапана нацяло опашка - много странна гледка е. Надявам се повече да не ги закача, но.....знае ли човек?  Извинявам се, че ви давам линк към клипчето, но нещо не можах да се справя с качването му тук.