• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.06.2024 19:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Първи аквариум

Започната от Йети, 11.01.2014 10:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ivan_S

Аз доколкото знам, едни от най-удачните корени за аквариум, освен мангровия, е върбовия. Други подходящи дървеса са лозите. Един вид дървета, които са влаголюбиви или кореновата им система често е под водата, а и са бавно гниещи. Единствено лоза съм ползвал. За липата (ако е липа изобщо), нищо не мога да кажа. Може би съдържа химични съставки, които се отлагат във водата и я правят с по-лошо качество  *dontknow*
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

tao

Цитат на: shnufito - 16.02.2014 23:12
Обясни колега какви проблеми може да се появят като слагаме клони в аквариума.Може да е полезно на по-незнаещите от нас.

Обясни ми как би третирал клон от липа така ,че да го накараш да потъва.
Да запазиш структурата му.
Да спреш бъдещето гниене.
Да го накараш да не пусне дъбилни вещества , да не промени стойностите на ph.  и сам ще си получиш отговора.

Йети

Липовият корен го зарязах на следващият ден още, защото докато се разхождахме по плажа с приятелката видях един невероятно крив корен. *offtopic Много му се зарадвах и когато ме попита "абе какво му се радваш на тоз' клон" я изгледах все едно е малоумна :D  *offtopic
Та след 3 дневно киснене и дялкане, защото част от кората не можеше да се отстрани без да омекне, се получи нещо много красиво. Сега е е промито и стои в аквариума невероятно :))

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs30.postimg.cc%2Fxbx27xhld%2F20140216_201221_1.jpg&hash=fdec59a73d6d609d5982f843748d0f03f95db284

Ivan_S

Тества ли камъните за варовик? Да не стане като с грунда :). Иначе корена не е лош, но защо не махнеш дясната част, без разклоненията. Някак ми стои като пръчка  *dontknow*
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Йети

ами аз оправих всичките проблеми като реших да гледам цихлиди джуджета под зоркото ръководсто на приятел, от когото се сдобих и с първата си рибка женско демасони :) каза че камъните са добре и сега като се прибера в Русе ще си взема и другите демасонита. А за корена и аз мислех да махна сап-а ама така някак си е по-цял. Въпрос на вкус :)
*offtopic търся си анциструси 2-4 броя :)

Асен Евгениев

Може малко да го скъсиш, да не опира в стъклата, сякаш е заклещен.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Ivan_S

Цитат на: Йети - 18.02.2014 00:28
ами аз оправих всичките проблеми като реших да гледам цихлиди джуджета

Доста рязък завой в предпочитанията за обитатели :). Сигурен ли си, че си се запознал добре с изискванията на африканските цихлиди, по-конкретно Малавийските и по-конкретно М`буна, защото с това твое решение, проблемите могат тепърва да започнат? Макар да не знам каква бройка си решил да отглеждаш, в твоя аквариум повече от 1м. + 3-4ж. не е уместно да пускаш. Говоря за бройка по принцип предвид литрите. Така наречените цихлиди "джуджета" са по-скоро американските цихлиди - апистограми например. Макар псевдотрофеус демасони да се води за дребна, за стандартна на Малави рибка, тя все пак достига 7-8 см. и по-важното е не това, а буйният й нрав. За да няма проблеми помежду им, обикновено се отглеждат повече бройки, поне 10-ина, но в твоя съд няма такова място и лично според мен ще е изпитание да се спогодят възрастни риби в него. Виж, ако са малки и отрастнат там, може би ще се получат донякъде нещата, но ... инстинктите са си инстинкти и рано или късно се отключват. Малавийските цихлиди са много интересни и красиви риби, радвам се, че още някой ги е оценил, но чети много внимателно, преди да правиш каквото и да е.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Йети

Имам една женска мъничка и обикалям и струвам да й намеря горе-долу на нейния размер другарки 2 и един мъжага :) иначе знам, че не мога да гледам много от тези рибки, но на мен идеята ми е не да трупам рибки, а просто да им се радвам. Аз на едничката й се радвам толкова много, а ако са 4 е перфектно :) Човекът ми каза, че мога да вкарам и Лабитохромис каурелис пак 4 бройки, но не знам?

Ivan_S

Цитат на: Йети - 18.02.2014 17:49
Човекът ми каза, че мога да вкарам и Лабитохромис каурелис пак 4 бройки, но не знам?

Аз лично бих се въздържал ... те си стават едри рибоци. В случая не говорим за агресия, а чисто и просто за физически нужди.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Similar topics (5)

48504

Публикации: 4
Прегледи: 4257

55399

Публикации: 5
Прегледи: 2718

53551

Публикации: 1
Прегледи: 1746

59950

Публикации: 3
Прегледи: 1546

51759

Започната от nathan


Публикации: 3
Прегледи: 2845