• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Охлаждане на водата

Започната от mushroom, 18.07.2022 10:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mushroom

Здравейте,
за зимата и затоплянето ясно.
Но сега през лятото и по-точно горещите месеци как охлаждате водата?
Аз имам проблем с това водата да не минава 30 градуса. Когато съм си вкъщи сменям 2-3-4-5л. със студена вода от чешмата и работата се нормализира, но когато ме няма по 2-3 дена, като се върна водата съм я виждал и 31-32 градуса. Особено за скаридите май това е голямо изпитание.
Та вие как охлаждате вашите аквариуми през лятото? ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

mushroom

Може да изтриете темата... явно вчера посреднощ като съм търсил, съм бил повече замаен от колкото трябва ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

sVGNsali

Тя темата си е хубава  :)
Има  си климатици за акви ама са цифра.
Иначе, да, със смени на водата е най-добре.
Аз моите просто не ги охлаждам, нямам драми, скаридиди ред чери бол и са си добре..
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

NO CARRIER

Пелтиета. Обаче все ми се струва, че един контролер с ПИД с ШИМ ще е по-добре отколкото просто реле за включване/изключване. Ама за 10 л аквариум нещо не ми се занимава, пък и вече е в стая с климатик. *DANCE*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

mushroom

sVGNsali: А каква е температурата на водата в аквата със скаридите в най-горещите дни?
NO CARRIER:Все едно ми пишеш на китайски. ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

kstoilov

Най-лесно и практично ми се вижда с климатик в стаята. При мен действа, знам и при други, че е така. И за хората е от полза...
Другото ми изглежда ала-бала. ПИД и ШИМ знам какво е, но едва ли някой ще вземе да се занимава. И би трябвало да е ПИ, ПИД няма смисъл.
Ще бъде интересно някой да сподели дали РЕАЛНО ползва пелтие или климатик за аквариум и каква е равносметката от това.

sVGNsali

Днес в офиса беше като фурна. 30 С а на вода гледам не мина 25 но на отворени прозорци. Вече като е затворено какво става не знам.  :)
Лошото е зимата с тия цени на Тока...
Каква е разликата между майстора и чирака? Времето.

mushroom

Най-вероятно, ако не се проветри 2-3 дни, примерно уикенда, водата ще се затопли към 28-29-30.

Аз днеска предобрих малко охлаждането. Имах време и да сменя водата най-накрая. На едното аквариумче със скаридите и едното анциструсче я докарах до 16-17 градуса : - D. Надявам се да не съм ги шокирал много скаридите.
Иначе на другите след смяна на 20-25л. падна на 24 и 22 градуса, ама от чешмата идва бая студена.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Similar topics (5)

52686

Започната от hunter


Публикации: 7
Прегледи: 4035

59677

Публикации: 5
Прегледи: 1628

55697

Публикации: 10
Прегледи: 3992

56919

Започната от iivs


Публикации: 12
Прегледи: 5550

58912

Публикации: 2
Прегледи: 3423