• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 20:23

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нов Аквариум- съвместимост, брой риби

Започната от Bobariza, 11.01.2021 13:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Bobariza

Здравейте, преди да ме пратите да чета да кажа, че попрочетох доста и все още не мога да се ориентирам относно броя на рибите.(според мен е напълнен достатъчно, предвид, че всички риби към момента са бебета...в зоомагазина твърдят, че мога да сложа без проблем още риби)
Имам аквариум 200л стартиран на 14.12.2020г. С върешен филтър (голяма гъба). Засадила съм и живи растения, които към момента започват да се развиват.
Рибите, които имам са:
1 Черен нож
1 Лабео френатус
2 Сребърни акули
3 Трихогастера/Trichogaster trichopterus (1 мъжки и 2 женски)
2 червени хелера (1 мъжки и 1 женски)
4 САЕ
2 червени лорикарии
7 Стъклени сома
6 Коридорас венецуела оранж
2 Обикновени анцитруса
2 охлюва Тиломелания
5 неритини
Въпроса ми е има ли място за още 2 или 3 женски трихогастера, тъй като мъжкия бие женските и ме посъветваха да добавя още за да се разсейвал....
Също така ми се иска да взема още 2-3 охлюва Тиломелания.
И 2 Анциструс Рио Парагвай.
и с това да се сложи край или ще прекаля или вече съм :)
Благодаря за отговорите :)

kstoilov

Според мен много риби, и то скоро след старта? Не ми се вярва да има някаква среда стабилна - поне 10 дни след пълнене не съм слагал нищо освен растения. То при теб няма и месец след старта.
Другото - вътрешен филтър за този обем? Без външен филтър и то добър не вярвам резултатите да са добри.
В магазина естествено ще искат да ти продадат риби, но според мен нещата в началото трябва да стават по-плавно и по-търпеливо. Аз успях да нацеля що-годе условията и да постигна стабилна среда чак през втората година. При всеки естествено е индивидуално.
На 126 литра аз съм с 5 неона, 5-6 гупи (собствено поколение - по естествен отбор), 2 сае-та и 1 боция клоун (бяха ми 4 подарък, макар да не са за тук - но 1 оцеля, 1 изкочи от аквариума при смяна на вода без да видя). Коридораси не успях да завъдя след 3 опита. Стартирал съм през 2017

jabeto

Цитат на: Bobariza - 11.01.2021 13:41Здравейте, преди да ме пратите да чета да кажа, че попрочетох доста и все още не мога да се ориентирам относно броя на рибите.(според мен е напълнен достатъчно, предвид, че всички риби към момента са бебета...в зоомагазина твърдят, че мога да сложа без проблем още риби)
Имам аквариум 200л стартиран на 14.12.2020г. С върешен филтър (голяма гъба). Засадила съм и живи растения, които към момента започват да се развиват.
Рибите, които имам са:
1 Черен нож
1 Лабео френатус
2 Сребърни акули
3 Трихогастера/Trichogaster trichopterus (1 мъжки и 2 женски)
2 червени хелера (1 мъжки и 1 женски)
4 САЕ
2 червени лорикарии
7 Стъклени сома
6 Коридорас венецуела оранж
2 Обикновени анцитруса
2 охлюва Тиломелания
5 неритини
Въпроса ми е има ли място за още 2 или 3 женски трихогастера, тъй като мъжкия бие женските и ме посъветваха да добавя още за да се разсейвал....
Също така ми се иска да взема още 2-3 охлюва Тиломелания.
И 2 Анциструс Рио Парагвай.
и с това да се сложи край или ще прекаля или вече съм :)
Благодаря за отговорите :)

Голяма манджа е станало.Рибите са много,а като пораснат ще стане мазало.Както са ти писали горе вземи си външен филтър 1500-2000л/ч.Сложи повечко бързорастящи растения и сменяй 50% от водата всяка седмица.Не тори и не слагай много храна на рибите ,че ще плъзнат всякакви водорасли.

wire

Рибите се подбират не само по брой, но и по големина, съжителство, подходяща среда и др. Колегите са го написали вече - филтърът е неподходящ и скоро ще имаш много проблеми.
Ограничените размери на човешкия мозък не пречат на безкрайната човешка глупост!  *CRAZY*

Георги

Цитат на: Bobariza - 11.01.2021 13:41...
Въпроса ми е има ли място за още 2 или 3 женски трихогастера, тъй като мъжкия бие женските и ме посъветваха да добавя още за да се разсейвал....
Също така ми се иска да взема още 2-3 охлюва Тиломелания.
И 2 Анциструс Рио Парагвай.

Здравей, според мен има място. Ще споделиш ли после, дали е имало резултат за намаляване на агресията?
Може ли модел на вътрешния филтър и обща снимка на аквариума, за да се види какво е положението с растенията и грунда?

Similar topics (5)

51983

Публикации: 4
Прегледи: 3182

57738

Публикации: 18
Прегледи: 4921

55399

Публикации: 5
Прегледи: 2673

59281

Публикации: 8
Прегледи: 2531