• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Налепи по растения или нещо друго?

Започната от White Wolf, 04.05.2021 11:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

White Wolf

Може ли някой да ми каже какво е това и какво да правя за да го махна? Говоря за кафеникавите налепи, подобни на прах или мъх върху листата на анубиаса.

https://i.ibb.co/nPDdr8B/viber-image-2021-44.jpg


niky

Не виждам защо пускаш едни и същи въпроси в различни форуми. Сравняваш мнения ли?

Тия налепи им викат водорасли. Появяват се там, където нещо не е наред, в твоя случай явно доста неща не са наред. Можеш за начало да смениш 50 процента от водата, да почистиш дъното и да се опиташ с ръка да махнеш водораслите.
Не е лошо да прочетеш и статиите за водораслите на сайта ни. Сложи го тоя анубиас на сянка, не може да гледаш и монте карло и анубиас на открито...е може, в редки случаи, но анубиаса си е ОК на сянка.
Но..както вече ти казах - аз бих махнал всичко и отначало. Червейчетата няма да избягат сами, или нещо трябва да ги яде, или химия, което пък е лудост. Успех.

White Wolf

Цитат на: niky - 04.05.2021 13:04Не виждам защо пускаш едни и същи въпроси в различни форуми.
Не виждам защо не? Информацията е важна за мен, а много отговори не получих така или иначе, но затова пък получих обидени и засегнати в другия форум така че реших че може би тук  поне ще получа по-обяснителна и по-подробна информация.
Вода сменях повече от 50%,  мисля да намаля и светенето въпреки че и сега не е много нито като часове нито като сила на светлината.  може би ще взема рибата и по -рано.

mushroom

Здрасти,
кафевите водорасли може да ги махнеш с риба чистач. Ако трябва да съм честен нямам си идея как да подържаш аквариум с един ви рибки, тука е бета нали? Никога съм нямал такъв. ( - :
По-малко светлина намаля нишковидните водорасли. Смяна на водата примерно 1/3 всяка седмица трябва да е по дефоулт.
Май имаше и охюливи те би трябвало да ги ядът този вид водорсли. За червейчетата нищо не мога да ти кажа, нямаме инфо.
Иначе ако са паразити... лошо.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

White Wolf

Здравей,
не, рибката още не е взета. за момента си се поддържа сам, освен едната смяна на вода и чистене на предното стъкло друго не правя :-D . :D

Similar topics (5)

56167

Публикации: 4
Прегледи: 2692

50374

Публикации: 39
Прегледи: 11951

56749

Публикации: 0
Прегледи: 1708

51540

Публикации: 6
Прегледи: 2992

58682

Публикации: 0
Прегледи: 1367